Rusijos isterija dėl „Eurovizijos“: Kirkorovas šokiravo siūlymu atlikėjams

Kovo 22-osios Ukrainos saugumo tarnybos sprendimas drausti atvykti į šalį Rusijos deleguotai Julijai Samoilovai sukėlė didžiulį nepasitenkinimą kaimyninės valstybės politikų ir muzikos atstovų gretose.

Rusijos politikai bei diplomatai tradiciškai nepraleido progos pakartoti Kremliaus propagandos gairių siūlydami „nepainioti politikos su menu“ bei kaltinimų „Kijevo valdžiai“. Tuo metu Rusijos scenos korifėjus Filipas Kirkorovas pasiūlė visiems „Eurovizijos“ atlikėjams savo dainas atlikti „invalidės garbei“.

Anot dainininkę delegavusių „Pirmojo kanalo“ atstovų, jeigu šiais metais J. Samoilova iš tiesų nebus prileista dalyvauti „Eurovizijos“ konkurse, ji ten vyks kitąmet.

Leidinys „meduza.io“ surinko pagrindinius šio įvykio komentarus:

„Eurovizijos“ oficialus pranešimas spaudai

Europos transliuotojų sąjunga patvirtino, kad Ukrainos valdžia uždraudė atvykti į šalį Rusijos atstovei „Eurovizijoje“ Julijai Samoilovai, pareiškusi, kad ši pažeidė Ukrainos teisę, dalyvaudama koncerte Kryme. Mes gerbiame šalies, rengiančios konkursą, įstatymus, tačiau tuo pat metu mes esame itin nusivylę ukrainiečių valdžios sprendimu. Mūsų manymu, tai prieštarauja tiek konkurso dvasiai, tiek ir bendruomeniškumo principui, kuris yra viso to pagrindas. Mes pasiūlysim Ukrainos valdžiai dialogo galimybę ir pasistengsime, kad visi atlikėjai, vykstantys į 62-ąjį „Eurovizijos“ konkursą, galėtų pasirodyti Kijeve gegužę.

Svetlana Žurova, Rusijos Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pirmoji pavaduotoja

Tai galima lyginti su draudimu parolimpiečiams dalyvauti Parolimpiadoje. Ukrainos pusė mūsų pasirinkime įžvelgė, deja, tik politinį pagrindą: tariamai mes specialiai pasirinkome merginą, kuri turi sveikatos problemų. Tačiau iš tiesų taip nėra. <...> Tai pirmasis atvejis, kuomet žmogui, apsilankiusiam Kryme, draudžiama dalyvauti tarptautinio lygio renginyje.

REKLAMA

Grigorijus Karasinas, Rusijos URM vadovo pavaduotojas

Tai yra eilinis ciniškas, gluminantis ir nežmoniškas Kijevo valdžios aktas.

Michailas Švydkoj Rusijos prezidento specialusis atstovas kultūriniam bendradarbiavimui

Mano manymu, tai klaida. Aš nenoriu kitaip to kvalifikuoti, nes dirbu pagal diplomatijos taisykles. Aš manau, kad tai kvailystė. Jeigu šalis rengia tarptautinį renginį, tai ji privalo suteikti prieigą visiems dalyviams.

Filipas Kirkorovas, dainininkas, vienas iš Rusijos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovų

Tai, aišku, yra visiškas užribis. Tai nesąžininga. Aš apskritai noriu savo cecho kolegoms pasiūlyti, kad šie pasirašytų po mano kreipimusi į visus „Eurovizijos“ dalyvius – išeiti ant scenos ir prieš pasirodymą pasisakytų vieną, tačiau svarbią frazę: „Ši daina yra atliekama Julijos Samoilovos, merginos-invalidės, kurios čia bijo, garbei“. Žmogiškumas, garbė, menas, bendravimo laimė, visa tai yra aukščiau politikos. Ir taip turi būti. Visa tai, kas dabar vyksta yra betvarkė.

Josifas Kobzonas, Rusijos Dūmos kultūros komiteto pirmininko pavaduotojas

Aš juk perspėjau – nesuteikite pagrindo prisikabinti ir užsiimti rusofobija. Manęs niekas neklausė. nusprendė pasiųsti, o tai buvo klaida – ir „Pirmojo kanalo“, ir Kultūros ministerijos. Negalima buvo pakišinėti mūsų merginos po piktavalių šūksnių ir pasisakymų prieš mūsų šalį (lavina).

Andrejus Makarevičius, muzikantas, „Mašina vremeni“ grupės lyderis, valdžios opozicijos veikėjas

Tai yra didžiulė Ukrainos saugumo tarnybos kvailystė.

Dmitrijus Peskovas, Rusijos prezidento atstovas spaudai

Be abejo, Ukrainos sprendimas stipriai devalvuoja būsimą konkursą, tikriausiai, tai suduoda smūgį „Eurovizijos“ prestižui. Mes žinome, kad „Eurovizijos“ atstovai išsakė savo apgailestavimą dėl tokios sprendimo. Mes taip pat šį sprendimą laikome itin nesėkmingu ir, iš tiesų, mes aišku laukėme, kad šis sprendimas iki konkurso bus peržiūrėtas, ir Rusijos dalyvė galės sudalyvauti šiame konkurse.

REKLAMA


Rašyti komentarą...
a
2017-03-23 12:46:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viena. Ne Rusijai kalbėti apie žmoniškumą. Antra. Rusijos kariai ne vieną ukrainos gynėją padarė invalidais. Gal juos nusiųsti į Kremlių ?
Atsakyti
-10

I
Igoris
2017-03-23 14:18:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Didžiausia isterija skleidžia tv3.lt.
Atsakyti
-4

P
Putin = Hitler
2017-03-23 13:42:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ji pažeidė Ukrainos istatymus. Trumpai šnekant paniekino Ukrainos valstybingumą.
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų