Darius Užkuraitis apie skandalą „Eurovizijoje“: Rusija tai padarė specialiai

Trečiadienį „Eurovizijos“ dainų konkursą sudrebino precedentų neturintis įvykis. Ukrainos saugumo tarnyba uždraudė Rusijos atstovei Julijai Samoilovai trejus metus atvykti į šalį, tokiu būdu jai netenkant galimybės dainuoti gegužės 9-13 dienomis vykstančiame šou.

10

„Eurovizijos“ apžvalgininkas Darius Užkuraitis tik tv3.lt teigia, kad dėl įvykusios situacijos nereikėtų stebėtis, tačiau išreiškia gailestį dėl dainų konkurse nedingstančio politikavimo.

„Gaila, kad politika įsikišo į „Eurovizijos“ konkursą, kur teigiama, kad politikos nėra. Nors politinis kvapas ten buvo jaučiamas nuolatos. Šiuo atveju tai nebuvo siurprizas nė vienai pusei – to buvo galima tikėtis“, - sako muzikologas.

Pasak jo, Rusija galimai buvo numačiusi tokią baigtį, žinojo, kad siunčiama atstovė sulauks galimo pasipiktinimo.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rusijos atstovė „Eurovizijoje“ toliau kursto aistras: įsikišo net Robbie Williamsas

„Esu įsitikinęs, kad Rusija žinojo taisykles ir nujautė, kad situacija taip baigsis. Asmeniškai galvoju, kad Rusija manė, jog jiems bus padaryta išimtis. Bet ukrainiečiai buvo principingi, laikėsi įstatymo, nes viena išimtis „gimdo“ kitą“, - kalba muzikologas.

Jis mano, kad Rusija dar tikrai spėtų išsiųsti kitą atstovą į „Euroviziją“, tačiau kilusia situacija pasinaudos kaip reklaminiu triuku.

„Nežinau, ar Rusija sulauks tokio pasiūlymo, bet pasiruošti iki gegužės tikrai spėtų“, - kalba D. Užkuraitis.

Vis dėlto po kilusio skandalo pasklido kalbos, kad Krymas ne tik nesvarsto atsarginio varianto, bet ir galimai amžiams boikotuos konkursą. Tik D. Užkuraitis nelabai tiki, kad įsižeidusi Rusija galėtų amžiams save eliminuoti iš konkurso. Vis dėlto yra beveik įsitikinęs, kad bent jau šiais metais jos atstovo tikrai neišvysime.

„Rusijoje, kaip ir Lietuvoje, „Eurovizija“ yra labai populiarus konkursas. Iki kitų metų situacija gali pasikeisti, todėl tikrai nemanau, kad jie galėtų save amžiams eliminuoti. Visgi Rusija yra principinga ir manau, kad šiais metais liksime be jos. Šiais metais dvi šalys kovoja ne tik Donbase, bet ir „Eurovizijoje“, - mano apžvalgininkas.

REKLAMA

Darius Užkuraitis prisimena seną posakį: „Kai mūzos griežia, patrankos tyli“ ir išreiškia liūdesį, kad muzikantams nepavyksta atitrūkti nuo politikos.

„Atlikėja niekuo dėta, ji nėra kalta. Manau, kad „Pirmasis kanalas“ ją išsiuntė specialiai būtent šiemet, o ne kitu metu“, - svarsto D. Užkuraitis.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų