• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidento patarėjas Mychaila Podoliakas sako manantis, kad Rusijos elito atstovai netrukus ims niekinti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, skelbia UNIAN.  

Ukrainos prezidento patarėjas Mychaila Podoliakas sako manantis, kad Rusijos elito atstovai netrukus ims niekinti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, skelbia UNIAN.  

REKLAMA

Pasak jo, destruktyvūs procesai Rusijoje įgauna pagreitį, ypač dėl Ukrainos sėkmės mūšio lauke. 

Kaip aiškina M. Podoliakas, rusai ima suprasti, kad Krymo teritorija ir kitos okupuotos Ukrainos teritorijos tampa nesaugiomis. 

„Jie supranta, kad rizikos auga, ir kuo toliau, tuo jų bus daugiau. Tai yra, jie supras, kad Krymo teritorija yra nesaugi, kitos okupuotos Ukrainos teritorijos, pasienio zonos yra nesaugios", – pabrėžia M. Podoliakas. 

Jis teigia, kad rusai pradeda suprasti, kad visi V. Putino teiginiai apie patikimą Rusijos apsaugą, Rusijos kariuomenės aukštąsias technologijas ir kitus dalykus yra fikcija, o tai nuvilia bei gąsdina. M. Podoliako teigimu, dėl to Rusijos visuomenė nusivils savo prezidentu, o elito atstovai jį ims niekinti. 

REKLAMA
REKLAMA

„Niekins suprasdami, kad Putinas yra fiktyvus prezidentas, labai bailus, absoliučiai nesugebantis sprendimų“, – pabrėžia M. Podoliakas.

REKLAMA

Podoliakas: bet koks kompromisas su Rusija sunaikintų Ukrainos valstybingumą

Bet koks kompromisas su Rusija, siekiant užbaigti karą Ukrainoje, sunaikintų Kyjivo valstybingumą, naujienų agentūrai AFP teigė Ukrainos prezidento patarėjas Mychaila Podoliakas. 

Anot jo, Maskva nekenčia Ukrainos ir siekia atkurti Sovietų Sąjungą. 

„Mums kompromisas neegzistuoja, nes Rusija mūsų nekenčia, ji atėjo, kad sugriautų Ukrainos valstybės koncepciją“, – AFP sakė M. Podoliakas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kompromisas vienaip ar kitaip vestų prie lėto Ukrainos ir jos valstybingumo praradimo“ ir „Sovietų Sąjungos sugrįžimo“, – pridūrė jis. 

Jis taip pat pridūrė, kad praėjusį mėnesį pradėtas Kyjivo kontrpuolimas, kuriuo siekiama susigrąžinti Maskvos kontroliuojamas Ukrainos teritorijas, bus ilgas ir įtemptas. 

M. Podoliakas pareiškė, kad pažanga yra daug lėtesnė, nei norima. 

„Be abejo, ši operacija bus gana sudėtinga, ilga ir užtruks nemažai laiko“, – sakė jis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidento patarėjas taip pat nurodė, kad Kyjivas siekia karinio patruliavimo Juodosios jūros šalyse, kad galėtų tęsti grūdų eksportą po to, kai Maskva pirmadienį atsisakė pratęsti susitarimą dėl ukrainietiškų grūdų eksporto.

Su AFP jis kalbėjosi praėjus kelioms dienoms po to, kai Maskva nutraukė susitarimą ir dvi naktis iš eilės sudavė smūgius Ukrainos Juodosios jūros uosto infrastruktūrai.

„Derybos vyksta visais lygmenimis. Čia turėtų būti pridėtas Jungtinių Tautų mandatas sukurti karinį patrulį, į kurį būtų įtrauktos šalys, kurios palaiko ryšius su regionu, pavyzdžiui, Turkija, Bulgarija ar kitos valstybės“, – sakė M. Podoliakas. 

REKLAMA

Jis nurodė, kad mūšio lauke Kyjivas susiduria su sunkumais dėl smarkiai užminuotų teritorijų ir logistikos problemų, įskaitant problemas, susijusias su ginklų tiekimu. 

Jis teigė, kad Kyjivui reikia papildomų 200 tankų ir dešimčių naikintuvų „F-16“, kad paspartintų kontrpuolimą ir sustiprintų savo pozicijas Rytų ir Pietų Ukrainoje.

„Žinoma, mums reikia papildomų šarvuočių – pirmiausia dviejų-trijų šimtų tankų“, – AFP žurnalistams sakė M. Podoliakas. 

„Mums reikia 60-80 „F-16“ lėktuvų, kad apsaugotume oro erdvę, ypač netoli fronto“, – pridūrė jis. 

Anot M. Podoliako, Ukrainos pajėgų vykdomų puolamųjų operacijų skaičius pamažu didėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų