Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas apkaltino Ukrainą tapus „teroristine valstybe“, rašo „Sky news“.

Rusijos Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas apkaltino Ukrainą tapus „teroristine valstybe“, rašo „Sky news“.

REKLAMA

Tai jis pareiškė kalbėdamas apie karą arba, kaip Rusija mėgsta sakyti – „specialiąją karinę operaciją“.

V. Volodinas teigė, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vadovauja „nusikalstamam režimui“. Jo nuomone, Ukraina daro viską, kad Maskvos kariai nenutrauktų savo „specialiosios karinės operacijos“ prie separatistinių Donecko ir Luhansko liaudies respublikų sienų.

Dar praėjusį savaitgalį pranešta, kad ukrainiečių kariai pasitraukė iš paskutinio likusio didelio Luhansko srities miesto – Lysyčansko. Miesto kontrolę perėmė Rusija.

Arestovyčius: Lysyčanskas bus paskutinė didelė rusų pergalė

Lysyčanskas bus paskutinė didelė Rusijos pajėgų pergalė, pareiškė Volodymyro Zelenskio patarėjas Oleksijus Arestovyčius.

REKLAMA

Apie tai pirmadienį vakare O. Arestovyčius kalbėjo laidoje „Feygin Live“, rašo UNIAN.

„(Lysyčanskas – aut. past.) yra paskutinė Rusijos kariuomenės sėkmė Ukrainos teritorijoje. Turiu omenyje didelę sėkmę“, – sakė jis.

Lysyčanskas buvo paskutinis likęs didelis Luhansko srities miestas. Liepos 3-ąją buvo pranešta, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos paliko miestą, tad jis pateko rusų kontrolėn.

Pranešama, kad mieste šiuo metu yra likę apie 10 tūkst. gyventojų.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

REKLAMA
REKLAMA

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų