Ketvirtadienį naujienų agentūrai TASS užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo pavaduotojas sakė, kad „bet kokie žingsniai šia kryptimi nepadidins Lenkijos saugumo ir atitinkami objektai (...) bus svarbiausi mūsų kariniame planavime“.
S. Riabkovas perspėjo, kad NATO bendros branduolinės misijos netoli Rusijos sienos destabilizuoja Rusijos saugumą. Jis pridūrė, kad Maskva atidžiai stebi, kaip „įvairios Lenkijos vykdomosios valdžios institucijos aptaria šią temą savo vidaus politikos diskurse“.
NATO dislokavusi branduolinius ginklus kitose valstybėse
S. Riabkovas reagavo į pirmadienį laikraščio „Fakt“ paskelbtą Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos komentarą, kad Lenkija yra pasirengusi branduolinių ginklų dislokavimui jos teritorijoje pagal NATO pasidalijimo branduoliniais ginklais programą, jei Aljansas taip nuspręs.
Lenkijos gynybos ministras Wladyslawas Kosiniakas-Kamyszas ketvirtadienį pareiškė, kad dėl „galimo pasidalijimo branduoliniais ginklais programos išplėtimo į NATO rytinį flangą turi nuspręsti sąjungininkės, todėl šiuo klausimu patartina laikytis santūrumo“.
NATO programa numato dalijimąsi Aljanso branduolinio atgrasymo misija su narėmis, neturinčiomis kovinių branduolinių galvučių. Sutartyje sakoma, jog tai nėra branduolinių ginklų platinimas.
Pagal šią pasidalijimo branduoliniais ginklais politiką NATO nuo 2009 m. lapkričio mėnesio dislokuoja JAV branduolinius ginklus Belgijoje, Vokietijoje, Italijoje, Nyderlanduose ir Turkijoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!