Rusijoje suimtas Navalnas kreipėsi į tautą: „Netylėkite. Priešinkitės. Eikite į gatves“ atnaujinta: 17.23 val.

Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas pirmadienį paragino Rusijos žmones rengti gatvėse masinius protestus prieš prezidento Vladimiro Putino režimą, teismui paskyrus jo areštą po sugrįžimo į Maskvą iš Vokietijos.

„Ko labiausiai bijo tie bunkeryje [besislepiantys] vagys? Jūs patys puikiai žinote – žmonių išėjimo į gatves, – 44 metų kovos su korupcija aktyvistas ragino savo vaizdo pranešime, paskelbtame per „YouTube“. – Todėl nebijokite, išeikite į gatves – ne už mane, o už save ir savo ateitį.“

A. Navalnas šį įrašą paskelbė iš policijos skyriaus, kur opozicionieriui buvo paskirta kardomoji priemonė po jo sulaikymo.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rusijoje suiminėjami A. Navalno laukiantys žmonės

Suimtas 30-čiai dienų

Rusijos teismas pirmadienį nurodė 30 dienų suimti Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną, ankstesnę dieną sulaikytą iškart po grįžimo į Maskvą iš Vokietijos, pranešė opozicionieriaus padėjėjai.

„Teismas areštavo Navalną 30 parų. Iki vasario 15 dienos“, – per „Twitter“ parašė K. Jarmyš.

Šią žinią patvirtino A. Navalno advokatas Vadimas Kobzevas ir pridūrė, kad arešto laikas bus skaičiuojamas nuo opozicionieriaus sulaikymo sekmadienį.

„Jį sulaikė prie sienos, išvežė nežinoma kryptimi, advokato neprileido, teismą skubos tvarka surengė tiesiai policijos skyriuje, areštavo 30 parų, – per tviterį rašė K. Jarmyš. – Šito negalima pavadinti net ir teisėtumo parodija.“

 Pareigūnai sekmadienį sulaikė 44 metų žinomiausią prezidento Vladimiro Putino oponentą Maskvos Šeremetjevo oro uoste, nepraėjus nė valandai po to, kai opozicionierius sugrįžo į Rusiją, nepaisydamas perspėjimų, kad jis bus areštuotas.

ES Rusijai ruošia atsaką

Europos Sąjunga svarsto galimą atsaką į besiklostančią padėtį dėl Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno, pirmadienį paskelbė bloko atstovas Peteris Stano.

„Sankcijų ir varžomųjų priemonių pasiūlymo, parengimo procesas yra konfidencialaus pobūdžio. Kai sprendimas [bus] priimtas – tam reikia visų valstybių narių vienbalsio sutikimo – tuomet apie tai bus atitinkamai pranešta. Šiuo metu šalys aptarinėja, koks gali būti geriausias ir veiksmingiausias atsakas į šį apgailestavimo vertą įvykį“, – spaudos konferencijoje sakė jis.

REKLAMA

P. Stano patvirtino, kad ES smerkia A. Navalno sulaikymą ir ragina Rusiją nedelsiant jį paleisti.

Rusijos pareigūnai sekmadienį sulaikė 44 metų žinomiausią prezidento Vladimiro Putino oponentą Maskvos Šeremetjevo oro uoste, nepraėjus nė valandai po to, kai opozicionierius sugrįžo į Rusiją, nepaisydamas perspėjimų, kad jis bus areštuotas.

Rusijos kalėjimų tarnyba (FSIN) pareiškė sulaikiusi A. Navalną už tai, kad jis pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas. Pats opozicionierius tą bylą laiko paskatinta politinių motyvų.

Prokurorai taip pat gali iškelti su korupcija kovojančiam aktyvistui baudžiamąją bylą dėl įtarimų, kad jis neteisėtai pasisavino beveik 4 mln. dolerių, paaukotų jo organizacijoms.

FSIN nurodė, kad dėl tolesnės kardomosios priemonės A. Navalnui spręs teismas. „Iki teismo sprendimo jis bus sulaikytas“, – sakoma pranešime spaudai.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-18 18:57:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zombie Bidon'as pasake, kad tokius reikia sodinti 10 metu.
Nacistas gali loti, bet suns balsas i dangu neina.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų