Navalnas Rusijoje areštuotas 30-čiai dienų atnaujinta: 16.39 val.

Rusijos teismas pirmadienį nurodė 30 dienų suimti Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną, ankstesnę dieną sulaikytą iškart po grįžimo į Maskvą iš Vokietijos, pranešė opozicionieriaus padėjėjai.

„Teismas areštavo Navalną 30 parų. Iki vasario 15 dienos“, – per „Twitter“ parašė K. Jarmyš.

Šią žinią patvirtino A. Navalno advokatas Vadimas Kobzevas ir pridūrė, kad arešto laikas bus skaičiuojamas nuo opozicionieriaus sulaikymo sekmadienį.

„Jį sulaikė prie sienos, išvežė nežinoma kryptimi, advokato neprileido, teismą skubos tvarka surengė tiesiai policijos skyriuje, areštavo 30 parų, – per tviterį rašė K. Jarmyš. – Šito negalima pavadinti net ir teisėtumo parodija.“

 Pareigūnai sekmadienį sulaikė 44 metų žinomiausią prezidento Vladimiro Putino oponentą Maskvos Šeremetjevo oro uoste, nepraėjus nė valandai po to, kai opozicionierius sugrįžo į Rusiją, nepaisydamas perspėjimų, kad jis bus areštuotas.

ES Rusijai ruošia atsaką

Europos Sąjunga svarsto galimą atsaką į besiklostančią padėtį dėl Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno, pirmadienį paskelbė bloko atstovas Peteris Stano.

„Sankcijų ir varžomųjų priemonių pasiūlymo, parengimo procesas yra konfidencialaus pobūdžio. Kai sprendimas [bus] priimtas – tam reikia visų valstybių narių vienbalsio sutikimo – tuomet apie tai bus atitinkamai pranešta. Šiuo metu šalys aptarinėja, koks gali būti geriausias ir veiksmingiausias atsakas į šį apgailestavimo vertą įvykį“, – spaudos konferencijoje sakė jis.

P. Stano patvirtino, kad ES smerkia A. Navalno sulaikymą ir ragina Rusiją nedelsiant jį paleisti.

Rusijos pareigūnai sekmadienį sulaikė 44 metų žinomiausią prezidento Vladimiro Putino oponentą Maskvos Šeremetjevo oro uoste, nepraėjus nė valandai po to, kai opozicionierius sugrįžo į Rusiją, nepaisydamas perspėjimų, kad jis bus areštuotas.

REKLAMA

Rusijos kalėjimų tarnyba (FSIN) pareiškė sulaikiusi A. Navalną už tai, kad jis pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas. Pats opozicionierius tą bylą laiko paskatinta politinių motyvų.

Prokurorai taip pat gali iškelti su korupcija kovojančiam aktyvistui baudžiamąją bylą dėl įtarimų, kad jis neteisėtai pasisavino beveik 4 mln. dolerių, paaukotų jo organizacijoms.

FSIN nurodė, kad dėl tolesnės kardomosios priemonės A. Navalnui spręs teismas. „Iki teismo sprendimo jis bus sulaikytas“, – sakoma pranešime spaudai.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-18 15:27:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kremlius visus pasius kuo toliau iki Vasingtono ir toliau.
Zombie Bidon'as dave gera pavyzdi Batkai , Putinui.
Dabar S. Korejos sostineje maziau kareiviu negu JAV sostineje.
Atsakyti
-3

S
SS hai
2021-01-18 16:31:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai kad Rusijoi ne toke istatimai kaip Amerikoi, būtų gaves ne 30 dienų o 30 metu.
Atsakyti
-1

K
Koksas
2021-01-18 16:11:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pietka, o ka veikia Ciapajevas kol tu cia niekus pezi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų