• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos gynybos ministerija, naudodama abejotinus verbavimo metodus, į savo kariuomenę renka studentus užsieniečius.

Rusijos gynybos ministerija, naudodama abejotinus verbavimo metodus, į savo kariuomenę renka studentus užsieniečius.

REKLAMA

Tai pranešė Nacionalinio pasipriešinimo centras (NPC), kuriuo remiasi „Ukrinform“.

„Prie Maskvos aukštųjų mokyklų, kuriose studijuoja užsieniečiai, matyti daug reklamos, informuojančios apie karinės tarnybos „perspektyvas“. Grupių kuratoriai ir studentai rusai, turintys padėti užsieniečiams aklimatizuotis ir sėkmingai išeiti programą, pasakoja jiems apie finansinį aprūpinimą Rusijos ginkluotosiose pajėgose. Išsiaiškinę asmenis, kurie turi finansinių problemų ar norėtų gauti didelę pinigų sumą, jie nukreipia juos į vietos karinius komisariatus“, – rašoma pranešime.

Kaip pažymima, pas tokius studentus dažnai siunčiami asmenys, kurie apvagia užsieniečius, kad įstumtų juos į beviltišką padėtį. Po to atvykėliai šantažuojami grasinant jiems deportavimu.

REKLAMA
REKLAMA

Užsieniečių mokymai rengiami karinio-patriotinio auklėjimo metodinio centro „Avangard“ teritorijoje. Šį objektą įkūrė Maskvos ir Maskvos srities vyriausybės, remiamos Rusijos gynybos ministerijos. Jo steigimo idėjai pritarė Vladimiras Putinas.

REKLAMA

Ten vienu metu rengiama apie 300 užsieniečių. Didžiąją jų dalį sudaro kinai, nepaliečiai, uzbekai, egiptiečiai, moldavai ir šrilankiečiai.

Į mūšio lauką juos veda rusų karininkai ir seržantai. Davę įsakymą ir nustatę veiksmų variantus, karininkai palieka užsieniečius mūšio lauke ir grįžta į pozicijas užnugaryje.

„Su užsieniečiais Rusijos kariuomenėje tradiciškai elgiamasi paniekinamai ir nerūpestingai, jie nėra saugomi, o jų padėtį galima lyginti su mobilizuotų kalinių padėtimi“, – pažymi Nacionalinio pasipriešinimo centras.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, okupuotoje Donecko srityje pastebėta samdinių iš Malaizijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų