Rusijoje į aplinką išliejo dešimtys tonų aviacinių degalų: skelbia nepaprastąją padėtį

Sibiro šiaurėje dešimtims tonų aviacinių degalų išsiliejus į aplinką ir užteršus vieną ežerą buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, pirmadienį pranešė Rusijos tarnybos.

Avarija įvyko Taimyro dolganų-nencų rajone prie Tuchardo gyvenvietės, maždaug už 2,7 tūkst. km į šiaurės rytus nuo Maskvos. Apie 44,5 tonų aviacinių degalų nutekėjo iš vamzdyno, priklausančio bendrovei „Norilsktransgaz“ ir užteršė apie 600 kv. metrų ežerėlį, sekmadienį pranešė šią įmonę valdanti Rusijos kasybos milžinė „Nornikel“.

Rajono administracija pirmadienį nurodė, kad degalų išsiliejimas lokalizuotas ir kad grėsmės teršalams toliau pasklisti nėra. 

Išsiliejimo vietoje įrengtos naftos produktus sulaikančios užtvaros; teršalai apdorojami sorbentu.

Avarijos padarinių likvidavimo operacijoje dalyvauja 53 žmonės ir 10 techniko vienetų.

„Nornikeltransgaz“ savo pranešime pažymėjo, kad pavojaus žmonių gyvybei ir sveikatai nėra.

Rusijos tyrimų komitetas pradėjo tyrimą dėl aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo.

Ši su „Nornikel“ susijusi avarija buvo jau mažiausiai trečias didelis aplinkos taršos incidentas per pastaruosius du mėnesius.

Gegužės pabaigoje iš vienos šio konglomerato patronuojamos įmonės elektrinės netoli Norilsko miesto pratrūkus rezervuarui ištekėjo daugiau nei 21 000 tonų dyzelino. Degalai prasiskverbė į dirvožemį, o netoliese esančią upę nudažė ryškiai raudona spalva.

Tuo metu birželį „Nornikel“ pranešė, kad kitos jos įmonės darbuotojai „šiurkščiai pažeidė eksploatavimo taisykles“, kai išleido į aplinką nuotekas iš pavojingai pripildyto rezervuaro. Tąsyk buvo išpilta apie 6 000 kubinių metrų skysčio, naudoto gamykloje mineralams apdoroti.


Rašyti komentarą...
R
Real
2020-07-13 12:49:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
dirbau tuose kraštuose, ir , pasakysiu, taip būdavo dažnai. Tiesa, vaikai po to tą ežerą dar ir padegdavo...Bobelės piktindavosi - kokie negeri vaikai... O gamta atrodė tragiškai. Beje, manau, tai įvyko prie karinio aerouosto - privatūs savo vamzdynus turėtų prižiūrėti.
Atsakyti
0

N
Na
2020-07-13 17:48:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsimink,tenais Sibiro platybės,tai tie 600 jiems kaip vandens lašas.
Atsakyti
0

R
Real
2020-07-14 21:54:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
iš prakiurusio vamzdyno žibalas (aviacinis kuras) nutekėdavo į artimiausią ežerą . Žibalas lengvesnis už vandenį ir todėl padengdavo visą ežerą. Ugnies fejeverkas būdavo įspūdingas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų