Rusija paskyrė naują ambasadorių prie JT

Kremlius ketvirtadienį paskelbė, kad Vasilijus Nebenzia bus naujasis Rusijos ambasadorius prie Jungtinių Tautų, jo pirmtakas ilgametis įgaliotinis Vitalijus Čiurkinas, kuris mirė vasario mėnesį.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė V.Nebenzios paskyrimo ambasadoriumi įsaką, savo internetiniame tinklalapyje paskelbė Kremlius.

V.Nebenzia naujas pareigas pradės eiti santykiams tarp Rusijos ir Vakarų nukritus iki tokių žemumų, kokios buvo tik baigiantis Šaltajam karui, dėl Krymo aneksijos ir Rusijos vaidmens eskaluojant rytų Ukrainos konfliktą.

V.Čiurkinas, staiga miręs darbe eidamas 65-uosius, buvo gerai žinomas Rusijos ambasadorius prie JT nuo 2006 metų. Pastaraisiais metais jis įnirtingai gynė Rusijos politiką dėl Ukrainos ir dėl Sirijos.

Rusija aštuonis kartus pasinaudojo savo veto teise JT Saugumo taryboje blokuodama rezoliucijas dėl Sirijos.

V.Čiurkino įpėdinis, 55 metų V.Nebenzia, diplomatas prieš tai tarnavęs užsienio reikalų pavaduotoju. Jis taip pat atstovaus Rusijai JT Saugumo taryboje.

V.Nebenzia karjerą pradėjo kaip Sovietų Sąjungos atašė ambasadoje Tailande. Jis yra dirbęs JT nuo 1996 iki 2000 vyresniuoju Rusijos delegacijos patarėju Niujorke. V.Nebenzia kalba angliškai ir ispaniškai, rašo Užsienio reikalų ministerijos tinklalapis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų