• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos gynybos ministerija pakeitė savo prioritetus mūšio lauke ir nuo Bachmuto užėmimo perėjo prie pasirengimo Ukrainos kontrpuolimui, skelbia JAV karo studijų instituto (ISW) analitikai, rašo UNIAN.

Rusijos gynybos ministerija pakeitė savo prioritetus mūšio lauke ir nuo Bachmuto užėmimo perėjo prie pasirengimo Ukrainos kontrpuolimui, skelbia JAV karo studijų instituto (ISW) analitikai, rašo UNIAN.

REKLAMA

Pažymima, kad dėl tokio prioritetų pasikeitimo į potencialiai sudėtingą padėtį pateko „Wagner“ samdiniai ir jos įkūrėjas Jevgenijus Prigožinas.

Anot analitikų, vaizdo įrašas, kuriame J. Prigožinas grasina išvesti „Wagner“ iš Bachmuto, jei jie negaus būtinų atsargų, rodo vado „desperaciją ir gilų pyktį“.

Tuo tarpu, nepaisant Rusijos gynybos ministerijos pasikeitusio dėmesio, kuris gali rimtai pakenkti „Wagner“ gebėjimui efektyviai veikti, samdiniai nenustojo bandyti visiškai užimti Bachmutą, nepaisant to, kad jų galimybės gauti amunicijos yra ribotos.

„Tolesnis „Wagner“ atkaklumas Bachmute prieštarauja bendram Rusijos puolamųjų operacijų sulėtėjimui kitose Ukrainos vietose, nes reguliarioji Rusijos kariuomenė, atrodo, iš esmės keičia savo dėmesį, kad pasiruoštų ilgai lauktam Ukrainos kontrpuolimui“, – nurodoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Ekspertai pažymi, kad „Wagner“ patirti nuostoliai Bachmute ir tikėtinas Rusijos gynybos ministerijos pastangų prioritetų mažinimas gali pastatyti J. Prigožiną ir „Wagner“ į ypač blogą padėtį.

REKLAMA

„Kol kas nežinoma, ar Prigožinas iš tikrųjų ketina pasitraukti iš Bachmuto gegužės 10 d., ar šį pareiškimą jis padarė kaip paskutinį desperatišką bandymą užsitikrinti gynybos ministerijos paramą. Jei „Wagner“ tikrai pasitrauks, jiems tikriausiai prireiks Rusijos gynybos ministerijos įrangos, kad juos apsaugotų ir palengvintų atsitraukimą“, – tikina analitikai.

ISW taip pat mano, kad Rusijos kariuomenė neturi rezervų, reikalingų užimti pozicijas, kurias „Wagner“ samdiniai gali palikti Bachmute.

REKLAMA
REKLAMA

„Atrodo, kad didžiuliai nuostoliai, kuriuos „Wagne“ patyrė Bachmute dėl taktinės naudos, taip pat bendras Rusijos kariuomenės perėjimas į atsargesnę poziciją, ruošiantis gynybinėms operacijoms, suteikia Ukrainos pajėgoms galimybių surengti vaisingas kontratakas įvairiose fronto vietose“, – rašoma ataskaitoje.

Rusijos privačios karinės kompanijos „Wagner“ įkūrėjas J. Prigožinas neteko kantrybės, kad Rusijos karinė vadovybė nesuteikia jo kariams užtektinai amunicijos. Taigi jis pareiškė ketinantis netrukus išvesti savo karius iš Bachmuto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Oficialiai kreipiuosi į generalinio štabo viršininką, gynybos ministrą, vyriausiąjį vadą ir Rusijos žmones. „Wagner“ kovotojų vardu, „Wagner“ vadovybės vardu pareiškiu, kad gegužės 10 d. esame priversti perduoti pozicijas Bachmuto kaime Gynybos ministerijos padaliniams ir išvesti „Wagner“ karių likučius į užnugarį išsilaižyti savo žaizdas. 

Atšaukiu „Wagner“ dalinius, nes nesant amunicijos jie pasmerkti beprasmiškai mirčiai“, – pareiškė J. Prigožinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų