Nepriklausomo Strateginių ir technologijų analizės centro ekspertai paskaičiavo, kad Rusija karui Pietų Osetijoje per parą išleido 2,5 mlrd. rublių, arba 12,5 mlrd. rublių (1,197 mlrd. litų) per penkias paras, rašo „Nezavisimaja gazeta“.
Vertinant Rusijos išlaidas paskaičiuota, kiek kainavo lėktuvų ir sraigtasparnių skrydžiai, tankų, laivų ir kitos technikos eksploatacija, degalai ir tepalai bei jų pristatymas į kovos zonas, taip pat karinio kontingento perkėlimas.
Sunaikintos ir pažeistos kovinės technikos vertė nebuvo skaičiuojama. Anksčiau Rusijos gynybos ministerija pranešė netekusi keturių sraigtasparnių.
Kaip ir ankstesnių konfliktų metu, daugiausia pinigų buvo išleista degalams ir tepalams. Šįkart šios išlaidos siekė 1,2 mlrd. rublių.
Strateginių ir technologijų analizės centro ekspertai pabrėžia, kad konflikto metu brangaus ir itin tikslaus ginklo Rusija nenaudojo. Rusija naudojo įprastus artilerinius sviedinius ir bombas, įskaitant ir tuos, kurių naudojimo laikas jau baigėsi. Jų karinis panaudojimas kainavo pigiau, nei būtų kainavusi bet kokia utilizacija.
Rusijos gynybos ministerija tokių tyrimo išvadų nekomentuoja. Kaip skelbia naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi savo šaltiniu Rusijos gynybos ministerijoje, Strateginių ir technologijų analizės centro ekspertai neatsižvelgė į iš Gruzijos pusės konfiskuotos ginkluotės vertę.
Minėto šaltinio teigimu, rusai iš gruzinų perėmė 44 naujus tankus T-72.
„Vienas toks tankas su koviniu komplektu kainuoja apie 70 mln. rublių“, - paaiškino Rusijos gynybos ministerijoje.
Oficialūs Rusijos išlaidų kare su Gruzija duomenys neskelbiami.