• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Rusijos parlamentas gali kelti klausimą dėl šalies pasitraukimo iš Įprastinės ginkluotės Europoje sutarties (ĮGES), jei Maskvai nepavyks susitarti su šį dokumentą pasirašiusiomis šalimis, pareiškė Rusijos prezidento ekspertų valdybos vadovas Arkadijus Dvorkovičius.

"Jei nesulauksime mūsų partnerių atgarsio, nerasime santarvės, tuomet vyriausybė, prezidentas parlamente kels pasiūlymus, apie kuriuos kalbėjo prezidentas, - įvesti Sutarties realizavimo moratoriumą arba pasitraukti iš Sutarties", - sakė A.Dvorkovičius žurnalistams ketvirtadienį.

REKLAMA
REKLAMA

"Buvo kalbama, kad mes šią Sutartį ratifikavome, vykdėme ir tebevykdome, tuo tarpu kitos šalys, matyt, to daryti neketino ir toliau ieško įvairiausių dingsčių to nedaryti", - pažymėjo jis.

REKLAMA

"Tačiau nepaisant visko, - tęsė pareigūnas, - mes neketiname iš karto trauktis iš Sutarties. Mes siūlome partneriams pradėti konsultacijas. Jos, tikimės, bus surengtos pačiu artimiausiu metu - apie tai, kokia sistema yra geriausia, koks Sutarties likimas - ar jie ratifikuos ją, ar reikalingi kokie nors nauji mechanizmai įprastinei ginkluotei apriboti. Ir tik tuomet, kai bus pasiektas bendras susitarimas, jog mes einame šiuo, o ne kitokiu keliu, gali būti priimtas vienas ar kitas sprendimas", - paaiškino A.Dvorkovičius.

REKLAMA
REKLAMA

Jei partneriai mus supras, - tęsė jis, - Rusija iš ĮGES nesitrauks. "Tai ne ultimatumas, tai pasiūlymas kalbėtis šia tema, vesti dialogą ieškant santarvės. Tikslas būtent toks - rasti santarvę", - pabrėžė A.Dvorkovičius.

Rusijos prezidento ekspertų valdybos vadovas kalbėjo ir apie tai, kad Rusija siūlo Amerikos priešraketinės gynybos (PRG) elementų dislokavimo Rytų Europoje klausimą svarstyti Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijoje (ESBO), nes jis liečia daugelio šalių, taip pat ir nepriklausančių Europos Sąjungai ir NATO, interesus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų