Panašias priemones Rusijos kariuomenė naudoja kare su Ukraina, siekdama išvesti iš rikiuotės nepilotuojamus orlaivius. REK priemonės sukelia GPS, kurią naudoja komerciniai lėktuvai ir laivai navigacijai, veikimo sutrikimus. Ministras pabrėžė, kad Estija laiko papildomų „trukdžių“ perkėlimą grėsme saugumui ir aptars situaciją su NATO partneriais. Valdžios institucijos jau užfiksavo radijo trukdžių sustiprėjimą Narvos rajone, kur respublika ketina įkurti naują karinę bazę.

Kreipėsi į Rusiją nutraukti ryšių slopinimą, bet liko be atsako
Estija, Latvija, Lietuva, Suomija ir Lenkija ne kartą atkreipė dėmesį į Rusijos tyčinį GPS signalų slopinimą Baltijos regione. Šalių duomenimis, nuo 2022 m. tūkstančiai lėktuvų ir laivų susidūrė su navigacijos sistemų sutrikimais, dėl kurių buvo nukrypta nuo kurso ir atšaukti skrydžiai. Talinas šiuos veiksmus pavadino hibridinio karo elementu. Estijos gynybos pajėgų vadas Martinas Heremas pareiškė, kad taip Rusija ruošiasi invazijai į Baltijos šalis.
Nuo 2023 m. rugpjūčio tokių incidentų skaičius padidėjo iki 350 per savaitę. Šiuo metu trukdžiai, įskaitant signalų slopinimą ir koordinatų pakeitimą, fiksuojami beveik kasdien nuo Gdansko oro uosto per judrius Baltijos jūros laivybos maršrutus iki Estijos ir Suomijos oro erdvės, pažymėjo „Defense News“.
2024 m. vasarą Jungtinių Tautų Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga pareikalavo, kad Maskva nutrauktų trukdymus Europos šalių palydovinių sistemų veikimui. Tačiau Rusijos valdžia atsisakė komentuoti situaciją. 2025 m. vasarą Lenkija išsiaiškino, kad GPS veikimas Baltijos jūros regione yra slopinamas iš dviejų karinių objektų, esančių Baltijske ir Okuneve prie Kaliningrado srities pakrantės.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Kur milijonai !!!!!!!
Nesuprantu kame problema?
Estai gal fizikos nesimokė? Kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį.