Informacija apie projektą yra paviešinta tinklapyje www.debt.ru, anot kurio, Rusijos valstybės skolą, be korporacijų ir bankų skolų, sudaro daugiau nei 50 mlrd. dolerių, o tai sudaro apie 350 dolerių vienam šalies piliečiui.
Pasak projekto kūrėjų, „tai nėra jau taip daug“, o už tai yra gaunama galimybė „suformuoti progresyviosios visuomenės dalies pilietinės atsakomybės jausmą“.
Vienas iš projekto vadovų, Aleksejus Gribinas – Sankt Peterburgo valstybinio universiteto auklėtinis, kritikuoja finansines korporacijas, kurios „draugiška eilute sustojo prie valstybinių subsidijų“. Jo manymu – tai neatleistina: „Jeigu ekonomika patiria sunkumų, mes neturime tik prašyti pagalbos ir nieko neduoti mainais“.
Projekto idėja nėra nauja, po galingos krizės 2002-ais metais atsigaunanti Rusija susidūrė su užsienio skolų problema. Būtent tuomet du studentai iš Sankt Peterbugo sugalvojo įkurti šį projektą ir net neabejojo jo sėkme. Patriotiškai nusiteikę jaunuoliai tikino, kad jų draugijoje yra daug norinčių būtent tokiu būdu prisidėti prie tėvynės gelbėjimo.
2015 metais projektas buvo atnaujintas ir pritaikytas prie šių dienų „aktualijų“. Pasitelkta šiandieninė „priešpriešos Vakarų politikai“ pozicija, kai kiekvienas norintis „prisidėti prie kovos su Vakarais, gali paaukoti pinigų valstybės biudžetui“.
Ar daug norinčiųjų per 13 metų sulaukė du valstybės gelbėtojai, nežinia, tačiau interneto vartotojai niūriai sutinka tokią idėją. Dažniausiai skamba tradicinis „patys prisivogė, tegul patys ir susimoka“.