Šveicarijos žiniasklaidos bendrovė „Ringier“, kuriai priklauso Rumunijos dienraštis „Libertatea“ ir leidinys „Gazeta Sporturilor“, anksčiau šią savaitę paskelbė apie planus mažinti darbo vietų skaičių „Libertatea“, motyvuodama intensyvėjančiu perėjimu prie internetinės žiniasklaidos.
Buvo atleisti trys darbuotojai, įskaitant vienus iš pagrindinių veidų Cataliną Tolontaną ir Iulią Rosu, o laikraščio žurnalistai teigė, kad iš viso gali būti atleista 15 žmonių – 20 proc. „Libertatea“ darbuotojų.
„Ringier“ atstovė spaudai Johanna Walser (Johana Valser), su kuria susisiekė naujienų agentūra AFP, atmetė šiuos teiginius, pabrėždama, kad masinio atleidinėjimo nebus.
„Nebuvo jokio oficialaus pranešimo „Libertatea“ komandai, kad bus atleista 20 proc. „Libertatea“ žurnalistų“, – sakoma AFP atsiųstame pareiškime.
Nepriklausomos žurnalistikos centro vykdomoji direktorė Cristina Lupu (Kristina Lupu) agentūrai sakė, kad vienos iš pagrindinių šalyje naujienų tarnybų ardymas kelia didelį susirūpinimą prieš 2024 metais Rumunijoje įvyksiančius ketverius rinkimus.
„Visiems kitiems žurnalistams siunčiamas labai aiškus signalas: nedera kalbėti prieš savo darbdavio interesus, nes už tai galite sumokėti savo darbo vieta“, – pridūrė ji.
Vienoje įsikūręs Tarptautinis spaudos institutas (IPI), tarptautinė žiniasklaidos organizacija, socialiniame tinkle „X“ išreiškė susirūpinimą dėl Rumunijoje įvykusio žurnalistų ir redaktorių atleidimo.
Spalį „Ringier“ atleido „Gazeta Sporturilor“ vyriausiąjį redaktorių, o lapkritį atsisveikino su beveik 100 metų spausdintu leidiniu.
Minėtųjų dienraščių žurnalistai teigia, kad vadovybė darė spaudimą, jog visi straipsniai apie internetines lažybų bendroves, kurios Balkanuose turi daug įtakos ir yra svarbus pajamų iš reklamos šaltinis, prieš juos publikuojant būtų patikrinti.
Ketvirtadienio pareiškime „Ringier“ atmetė kaltinimus dėl kišimosi į žurnalistų darbą ir teigė, kad redakcijoms nedaroma jokia išorinė įtaka nei iš bendrovės akcininkės „Ringier“, nei iš lažybų pramonės.
„Šie kaltinimai buvo ir tebėra metami be jokių įrodymų“, – sakoma pareiškime.
Interviu AFP I. Rosu sakė, kad ją nustebino žinia apie atleidimą, nes ji priklausė internete publikuojančiai komandai, ir pridūrė, kad nepriklausomos spaudos viltys Rumunijoje yra blankios.
„Tai nuėjo per toli. Nenormalu, kad lošimų bendrovės turi tokią galią“, – spalį sakė ministras pirmininkas Marcelis Ciolacu (Marčelis Čolaku).
Rumunijos centro dešinioji opozicinė partija USR teigė, kad restruktūrizacija konkrečiai palietė du laikraščius, garsėjančius išsamiais tyrimais apie valdančiuosius ir didžiuosius azartinių žaidimų pramonės reklamuotojus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!