• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rada grasina V. Juščenkai apkalta

Ukrainos prezidento Viktoro Juščenkos politiniai oponentai Aukščiausiojoje Radoje ketvirtadienį jam pagrasino apkalta, atsakydami į antrą kartą paskelbtą įsaką dėl pirmalaikių rinkimų, dabar nukeliamų iš gegužės 27 dienos į birželio 24-ąją.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos ministro pirmininko kanceliarijos vadovas Serhijus Levočkynas pranešė, kad Viktoras Janukovyčius, pagrindinis V.Juščenkos oponentas, pavadino naują įsaką, kaip ir ankstesnį, "nekonstituciniu".

REKLAMA

Tuo tarpu V.Janukovyčius nutraukė vizitą į Taškentą ir išskrido į Kijevą. "Tokie poelgiai nekelia pagarbos ir neteikia ateities vilčių. Aš norėčiau pažvelgti prezidentui į akis", - sakė V.Janukovičius žurnalistams Taškento oro uoste.

Premjeras, kuris ilgai vedė derybas su V.Juščenka, sakė, kad nori susipažinti su savo sąjungininkų parlamente, kurie tuo metu padarė pareiškimą, pozicija.

REKLAMA
REKLAMA

"Mes nenorime pirmalaikių prezidento rinkimų, mes suprantame, kad bet kurie rinkimai, ypač pirmalaikiai, išklibina politinę situaciją šalyje", - pareiškė iš Rados tribūnos premjerą remiančios Regionų partijos frakcijos atstovas Tarasas Čornovylas.

"Tačiau jeigu prezidentas parodė, kad žingsnis po žingsnio jis veikia pagal revanšizmo principą, kad jis neketina vykdyti konstitucijos normų, aš kreipiuosi kai kurių deputatų vardu į koaliciją pritarti siūlymui pradėti apkaltos procedūrą".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

T.Čornovylo siūlymui taip pat pritarė daugelis Komunistų partijos frakcijos, kuri jau seniai ragina panaikinti prezidento postą šalyje, deputatų.

Dalis deputatų kalbėjo, jog būtina vienu metu surengti ir šalies parlamento, ir prezidento rinkimus.

REKLAMA

V.Janukovyčius anksčiau darė prieštaringus pareiškimus, ir ragindamas vienu metu surengti prezidento ir parlamento pirmalaikius rinkimus, ir teigdamas, kad nenori siūlyti pakeisti valstybės vadovą. V.Juščenka su tuo nesutinka.

Eiliniai prezidento rinkimai turi vykti 2010 metais.

Ukrainos konstitucija, priimta 1996 metais ir pakeista 2004 metais, numato apkaltos galimybę, bet jos tvarką turi nustatyti atskiri įstatymai, kurių iki šiol parlamentas dar nepriėmė.

REKLAMA

Konstitucija skelbia, kad prezidentas gali būti atstatydintas Rados sprendimu, jeigu išduos valstybę ar padarys kokį nors kitą nusikaltimą.

Rada turi sudaryti specialią tyrimo komisiją, kurios išvadoms turi pritarti ne mažiau kaip 300 deputatų. Po to bylą turi patikrinti Konstitucinis ir Aukščiausiasis teismai, o galutinis sprendimas dėl apkaltos turi būti priimtas ne mažiau kaip trijų ketvirtadalių parlamento narių balsais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iki V.Juščenkos išrinkimo 2004 metų pabaigoje prezidentu opozicija ne kartą reikalavo jo pirmtako Leonido Kučmos apkaltos.

Naujausios viešosios nuomonės apklausos rodo, kad V.Juščenkai balandžio 2 dieną pasirašius pirmąjį įsaką paleisti parlamentą, jo populiarumas dvigubai padidėjo ir dabar siekia daugiau kaip 20 procentų.

Tad dabar V.Juščenka pirmą kartą pralenkė pagal populiarumą Juliją Tymošenko, kuri ragina surengti pirmalaikius rinkimus ir yra nesutaikoma V.Janukovičiau vyriausybės oponentė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų