Pykčio ir smurto bangos JAV nesugeba nuraminti net grįžęs prezidentas

JAV pareigūnai ragino visuomenę nusiraminti po to, kai per 200 žmonių buvo suimti, Amerikoje tęsiantis protestams dėl policijos smurto prieš juodaodžius.

16

Pykčio banga, apėmusi Jungtines Valstijas po to, kai pastarosiomis dienomis pareigūnai nušovė du juodaodžius, neatrodė silpnėjanti. Be to, tie incidentai, kaip manoma, paskatino pražūtingą afromerikiečio šaulio ataką prieš baltuosius policininkus Dalase.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pykčio ir smurto bangos JAV nesugeba nuraminti net grįžęs prezidentas

Prezidentas Barackas Obama sekmadienį paragino protestuojančius prieš afroamerikiečių žūtį dėl policijos veiksmų susilaikyti nuo aklos kritikos, sakydamas, kad dauguma pareigūnų gerai atlieka savo darbą.

„Kai tie iš mūsų, kurie yra susirūpinę dėl sąžiningumo baudžiamojo teisingumo sistemoje, atakuoja policijos pareigūnus, jie daro meškos paslaugą (bendram) reikalui“, – perspėjo B.Obama.

B.Obama yra jau 67 kartus paskelbęs nacionalinį gedulą šalyje dėl įvairių tragiškų įvykių – daugiau negu bet kuris ankstesnis prezidentas. Tikėtina, kad jis užsimins apie šį niūrų rekordą, antradienį sakydamas kalbą per ekumeninę atminimo ceremoniją Dalase.

REKLAMA

Viceprezidentas Joe Bidenas taip pat ten dalyvaus kartu su B.Obamos pirmtaku ir buvusiu Teksaso gubernatoriumi George'u W.Bushu, kuris pasakys trumpą kalbą, atvykęs į ceremoniją su savo žmona Laura.

Dalaso bendruomenės „vienybė atspindi, kokie esame amerikiečiais“ šiais iššūkių kupinais laikais, sakė B.Obama, kuris taip pat privačiai susitiks su Dalase nužudytų penkių policininkų ir sužeistų pareigūnų šeimomis.

Žmonės, įkvėpti judėjimo „Black Lives Matter“ („Juodaodžių gyvybės svarbios“, BLM), susikūrusio kaip atsakas į policijos mirtinos jėgos naudojimą prieš neginkluotus afroamerikiečius, išėjo į gatves Los Andžele, Niujorke ir San Fransiske, bet tie protestai buvo daugiausiai taikūs.

Vis dėlto pareigūnai nurodė, kad didelės riaušės įsiplieskė Minesotos valstijos mieste Sent Polyje, kur buvo suimti 102 žmonės. Ten protestuotojai užblokavo vieną plentą ir atakavo policijos pareigūnus, svaidydami akmenis, butelius, pirotechninius užtaisus, Molotovo kokteilius ir švaistydamiesi metaliniais strypais.

Per tas kelias valandas trukusias grumtynes buvo sužeistas 21 pareigūnas. Ant vieno iš jų riaušininkas numetė nuo tilto arba viaduko betono gabalą, svėrusį apie 11 kilogramų, sakė policijos atstovas Steve'as Lindersas.

Tie neramumai vyko Sent Polio priemiestyje, kuriame praeitą savaitę įvyko vienas iš incidentų, kai policija nušovė juodaodį.

Tuo tarpu Luizianos mieste Baton Ruže, kuriame įvyko kitas toks incidentas, per protestus vienas pareigūnai buvo sužeistas, o 102 žmonės buvo sulaikyti, nurodė šerifas Sidas Gautreaux. Tarp suimtųjų buvo BLM aktyvistų lyderis DeRay McKessonas, kuris savo areštą tiesiogiai transliavo internetu. Jis buvo paleistas sekmadienį už 500 dolerių užstatą.

„Vieninteliai žmonės, smurtavę praeitą vakarą, buvo Baton Ružo policijos departamentas, – D.McKessonas sakė žurnalistams prie areštinės. – Protestuotojai išliko taikūs tie čia, tiek visoje šalyje.“


Rašyti komentarą...
d
dzordzas
2016-07-11 13:40:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
amerika yra iskirtine tauta ir musu globeja delto prasau nerasineti blogu straipsniu apie ja.negrai pas juos skaitomi vergais
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų