Į tai atsakydamas NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad „ne Ukraina turėtų išvesti kariuomenę iš Ukrainos teritorijos, o Rusija turi išvesti savo pajėgas iš okupuotos Ukrainos žemės“.
V. Putino įvardintus reikalavimus jis pavadino ne „taikos siūlymu“, o „dar didesne agresija, daugiau okupacijos“. „Tai demonstruoja, kad Rusijos tikslas – kontroliuoti Ukrainą, ir tai buvo Rusijos tikslu nuo pat šio karo pradžios, ir tai yra pasibaisėtinas tarptautinės teisės pažeidimas, ir tai taip pat priežastis, kodėl NATO sąjungininkai toliau palaiko Ukrainą“.
JAV gynybos ministras Lloydas Austinas taip pat pažymėjo, kad Rusijos prezidentas „nėra toje situacijoje, kai gali reikalauti iš Ukrainos karo užbaigimo“. „Jis nėra toje padėtyje, kad galėtų diktuoti Ukrainai sąlygas, ką ji turi daryti dėl taikos įvedimo“, – aiškino jis NATO būstinėje Briuselyje. JAV gynybos sekretoriaus teigimu, Rusijos prezidentas galėtų užbaigti karą „jau šiandien, jeigu nuspręstų tai padaryti“.
Zelenskis: tai eilinis ultimatumas
Kyjive V. Putino pasiūlymus pavadino nerealiais. Ukrainos prezidento administracijos patarėjo Michailo Podoliako teigimu, tokie reikalavimai – „standartinis agresoriaus rinkinukas“, kurio sudėtis yra „įžeidžianti tarptautinę teisę“ ir rodo „dabartinės Rusijos vadovybės negebėjimą adekvačiai vertinti situaciją“.
Pats V. Zelenskis Maskvos viešus siūlymus vertina kaip ultimatumą.
„Putino taikos Ukrainoje siūlymas – ultimatumas, kuris niekuo nesiskiria nuo ankstesniųjų. Konflikto įšaldymo nebus“, – teigė jis italų televizijai „Sky TG24“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!