Putino fotosesijos – jos turi vieną aiškų tikslą

Būna fotosesija, būna prezidentinė fotosesija, o būna Vladimiro Putino prezidentinė fotosesija. Retai kada pasitaiko toks meniškas, nors ir paremtas klišėmis, protrūkis, kaip pas Kremliaus vadovą, rašoma „The New York Times“. Tokie vaizdiniai ne tik skatina globalų meme’ų ir karikatūrų atsiradimą, bet ir patys išsyk tampa liaudies folkloro dalimi.

18

Ką tik „žudiku“ JAV prezidento Joe Bideno išvadintas 68-erių V. Putinas surado laiko naujai fotosesijai Sibiro taigoje. Sau įprastoje draugijoje su gynybos ministru S. Šoigu ir laukinės gamtos apsuptyje. Pažymima, kad toks V. Putino meilės gamtai pozicionavimas leidžia išlaikyti šalies platybes pamilusio tautos vado įvaizdį.

Skirtingai nei dauguma jo parankinių, prisipirkusių vilų Italijoje, Ispanijoje ar Prancūzijoje, Rusijos prezidentas atostogoms renkasi vieną iš savo rezidencijų ar pamėgtų taškų šalies viduje. Pačios nuotraukos demonstruoja pompastišką mačo, tautos lyderio įvaizdį.

„Štai jį nufotografavo – tarytum netyčia prigavo! – kaip jis sėdi, visas rimtas ir tvirtas, kaip plienas, už tokio maskuojančiomis spalvomis išdažyto visureigio, kad, rodytųsi, niekas negali jo sustabdyti; pozuoja įbridęs į sniegą iki kelių ir apsisiautęs jaukia avikailio striuke, dramblio kaulo spalvos megztuku ir kiaurai skrodžiančiu žvilgsniu pasitinka ateitį; ramiai sau žygiuoja judančiu tiltu per užšalusią upę, o gynybos ministras Sergejus Šoigu eina jam iš paskos; o netrukus jis matomas gamtoje surengtame piknike, prie balta staltiese užkloto stalo, nukloto dešrelėmis ir daržovėmis – kartu sėdi panašiai aprengtas Šoigu, ir kartu gurkšnoja iš metalinių puodelių“, – rašoma „The New York Times“.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Putinas taigoje, 2019-ieji

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Putino apsilankymas taigoje, 2021-ieji

Nemėgsta demonstruotis darbo vietoje, skirtingai nei dauguma pasaulio lyderių

Dauguma politikos lyderių renkasi fotografijas, demonstruojančias, kaip jie kruopščiai ir rūpestingai darbuojasi ofise. Vienas iš tokių pavyzdžių – buvęs JAV prezidentas Barackas Obama, kuris dažnai pozuodavo atraitojęs rankoves už savo darbo stalo, kitas – dabartinis Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, kuris netgi paviešino savo oficialaus atvaizdo filmavimo darbus, kaip jis kruopščiai dėlioja įvairius aksesuarus ant savo darbo stalo.

REKLAMA

Tačiau V. Putinas visada laikėsi kito metodo. Rusijos prezidento įvaizdžio formavime remiamasi fiziškumo, o ne „popierėlių kilnojimu“. Simbolizmas ir stereotipai čia aiškūs: mačizmas, jėga, vyriškumas, sveikata.

„Tai savaime tapo tam tikra absurdiško meno forma, – NYT pažymi Vanessa Friedman. – 2019-aisiais Putino įvaizdžio formavimas pradėjo remtis nuotraukomis, kurios simbolizuoja jo ryšį su žeme, o ne ankstesniu dominavimu – jis pozavo sėdėdamas lauke, gniauždamas lauko gėlių puokštę <…> tačiau ir tuomet jis likdavo su kamufliažinėmis spalvomis padabintais drabužiais, primenančiais karinę formą. Žinutė ir toliau buvo apie „kietumą“, gal net labiau apie „grubią meilę“.

Ir naujosios fotografijos iš Sibiro taigos tvirtai seka šia ilgamete tradicija – vyriška draugija, ryžtingas žvilgsnis į tolį, „žemiškas“ poilsis.

65-erių M. Warnigas nemėgsta viešumos. Klausiamas, kaip dažnai jis susitinka su V. Putinu, pastarojo draugas ir buvęs „Stasi“ agentas atsakė, kad Rusijos prezidentas neturi mobilaus telefono, tačiau pridūrė: „Jeigu man reikia su juo pasimatyti, tai mes jau tai suorganizuojam“.


Rašyti komentarą...
b
bxg
2021-04-05 17:20:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
O Nausedos arba Bidono fotosesijos neturi tokio tikslo? Ten tie berniukai pakalbina isbniekur nieko ane?
Atsakyti
-1

F
Foto
2021-04-05 18:22:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Putinas nuo vaikystės iki dabar net su kepure stačias praeina po stalu. Tačiau po stalu pozuoti nenori. Pozuoja tik ten, kur neatrodo liliputinu.
Atsakyti
0

v
varnas
2021-04-05 17:12:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nėra kuo didžiuotis. visureigis švediškas, striukė su kelnėm kanadietiška,batai austriški,o iš rusiškos taigos likę krūmokšniai. Apgailėtinai viskas atrodė.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų