Putinas: Rusija nori geresnių ryšių su Europa

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį paragino gerinti Maskvos ir Europos Sąjungos santykius, ir sakė, kad Kremlius „yra pasirengęs“ tai daryti.

Pirmą kartą nuo 2009-ųjų kreipdamasis į metinį Davoso Pasaulio ekonomikos forumą, V. Putinas laikėsi taikinamojo tono ir sakė, kad Rusijai bei Europai, turinčioms bendrą istoriją, reikia grįžti prie „pozityvios darbotvarkės“.

Toks raginimas buvo pareikštas dešimtims tūkstančių rusų šeštadienį dalyvavus paramos opozicijos veikėjui Aleksejui Navalnui protestuose. Į Rusiją sugrįžusio A. Navalno areštą taip pat smerkė Vakarų šalys.

„Žinoma, Vakarų Europa ir Rusija turėtų būti drauge. Šiandienos situacija nėra normali, – kalbėdamas vaizdo ryšiu sakė V. Putinas. – Jei galėsime pakilti virš praeities problemų, mūsų lauks pozityvi santykių fazė.“

„Tačiau meilė neįmanoma, jei ją deklaruoja tik viena šalis. Ji turėtų būti abipusė“, – pridūrė Rusijos lyderis.

Jis taip pat ragino Europą „atsikratyti praeities fobijų“ ir sakė, kad Maskva yra pasirengusi gerinti santykius.

„Mes tam pasirengę, to norime“, – sakė V. Putinas.

Jis konkrečiai nenurodė, kaip Rusija ir Europa galėtų gerinti savo santykius.

Tačiau trečiadienį taip pat pasirodė Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareiškimas, kad Europos atsakas į situaciją dėl A. Navalno „verčia suabejoti pačia galimybe toliau bendrauti su Europos Sąjunga“.

Ministerija pridūrė, kad ES reakcija yra „nedraugiškų žingsnių apogėjus“.

Pastaraisiais metais santykiai su Briuseliu vis blogėjo. Blokas kaltino Maskvą dėl vieno buvusio šnipo ir jo dukters apnuodijimo Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ Anglijos Solsberio mieste 2018 metais.

Vakarų teigimu, „Novičioku“ pernai buvo apnuodytas ir didžiausias Rusijoje V. Putino kritikas A. Navalnas. Kremlius tai neigia.

A. Navalno komanda ragino Vakarus paskelbti naujų sankcijų Rusijai ir nubausti milijardierius, kurie laikomi V. Putinui artimais žmonėmis.


Rašyti komentarą...
S
Sigita
2021-01-28 14:46:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
V. Putinas nori geresnių santikiu, nes tada gerėja galimybes dar ką nors užgrobti. Kai bus vėl kas nors užgrobti, vėl reikės geresnių santikiu. Čia kaip žaidžiant su vilkšuniu, tik laisviau laikyk virvagali,tai jis griebia daugiau.
Atsakyti
0

B
Bbb
2021-01-28 14:52:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai su vilkšuniu žaidžiama duodant virvagali jam į nasrus, kai tik laisviau laikant, vilkšunis griebia daugiau, o kai pagriebia, to jau neatiduos. Toks veiklos principas galioja ir pas V. Putina.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų