naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas Kremliuje dalyvavo stačiatikių bažnyčios surengtose kalėdinėse pamaldose, tačiau nesiryžo pasirodyti viešumoje, kur dalyvavo ir kiti maldininkai, rašo „SkyNews“. 

Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas Kremliuje dalyvavo stačiatikių bažnyčios surengtose kalėdinėse pamaldose, tačiau nesiryžo pasirodyti viešumoje, kur dalyvavo ir kiti maldininkai, rašo „SkyNews“. 

REKLAMA

Rusų propagandinės naujienų agentūros RIA teigimu, tai tikriausiai yra pirmas kartas per daugelį metų, kai V. Putinas pamaldose dalyvavo Maskvoje, o ne regioninėse srityse netoli sostinės.  

Tuo metu rusų patriarchas Kirilas paragino tautą melstis už šalies valdžios pareigūnus, taip pat kariuomenę. 

NEXTA taip pat paskelbė vaizdo įrašo ištrauką iš pamaldų, kurias transliavo ir Kremliaus televizija.

Pastebima, kad šiose pamaldose V. Putinas dalyvavo vienas, todėl sarkastiškai užsimenama, kad diktatorius pagaliau išlindo iš savo bunkerio.

REKLAMA

Rusijos stačiatikių bažnyčia Kalėdas švenčia sausio 7 dieną.

Šeštadienį Kremliaus išplatintame pranešime V. Putinas pasveikino stačiatikius, sakydamas, kad ši šventė įkvėpė „geriems darbams ir siekiams“.

Jis taip pat gyrė Stačiatikių bažnyčią, kurios įtakingas vadovas patriarchas Kirilas yra išreiškęs visišką palaikymą V. Putino puolimą Ukrainoje.

Bažnyčios organizacijos „remia mūsų karius, dalyvaujančius specialioje karinėje operacijoje“, – teigė V. Putinas, vartodamas oficialų Kremliaus terminą puolimui Ukrainoje pavadinti.

REKLAMA

„Toks didis, daugialypis, išties asketiškas darbas nusipelno nuoširdžiausios pagarbos“, – pridūrė jis.

Patriarchas Kirilas paragino tikinčiuosius palaikyti prorusiškus „brolius“ per Maskvos puolimą Rytų Ukrainoje.

Praėjusiais metais per pamokslą jis sakė, kad kario mirtis Ukrainoje „nuplauna visas nuodėmes“.

Praėjusių metų vasario 24 dieną V. Putinas pasiuntė karius į Ukrainą, teigdamas, kad šią stačiatikių šalį reikia „demilitarizuoti“.

REKLAMA
REKLAMA

Pastaraisiais mėnesiais jo kariuomenė patyrė nemažai karinių nesėkmių Vakarų remiamos šalies teritorijose.

V. Putinas vienašališkai įsakė savo pajėgoms 36 valandoms sustabdyti puolimą per stačiatikių Kalėdas.

Tačiau naujienų agentūros AFP žurnalistai girdėjo apšaudymus ir iš fronto linijoje esančio Bachmuto miesto Rytų Ukrainoje, ir į jo teritoriją po to, kai turėjo prasidėti Rusijos paliaubos.

JAV teigia, kad smūgiai Ukrainoje įrodo, jog Rusijos paliaubos buvo ciniškos

Jungtinės Valstijos pareiškė, kad penktadienį Rytų Ukrainoje suduoti smūgiai parodė, jog Rusijos prezidento Vladimiro Putino paskelbtos kalėdinės paliaubos buvo „ciniška“ gudrybė.

REKLAMA

Valstybės departamento atstovas spaudai Nedas Price'as prisiminė, kad V. Putinui ketvirtadienį paskelbus apie paliaubas, jis jas pavadino „tik ciniškomis“.

„Manau, kad šis vertinimas pasitvirtino, atsižvelgiant į tai, ką matėme dienos eigoje“, – žurnalistams teigė N. Price'as.

„Manome, kad mūsų skepticizmas yra pagrįstas dėl to, ką matėme iš Rusijos per šį konfliktą, – sakė jis. – Nerimaujame, kad Maskva sieks išnaudoti bet kokią galimą kovų pertrauką, kad atsigautų, persigrupuotų ir galiausiai vėl pultų su dar didesniu kerštu, brutalumu ir žiaurumu.“

Ukrainos vyriausybė ir Europos galios taip pat yra išreiškusios abejonių dėl V. Putino paliaubų per stačiatikių Kalėdas.

Penktadienį Rytų Ukrainą sudrebino abipusiai artilerijų šūviai, gyventojams nepalikę galimybių atsikvėpti nuo beveik metus trunkančios invazijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų