Princo Philipo 100-čiui paminėti išvesta ir karalienei padovanota nauja rožė

Didžiojoje Britanijoje paminėti šimtąjį velionio princo Philipo gimtadienį, kurio jis būtų sulaukęs ketvirtadienį, buvo išvesta ir karalienei padovanota naujos rūšies tamsiai rausva rožė.

„Edinburgo kunigaikščio rožė“ buvo išvesta siekiant „pripažinti visus nuostabius dalykus, kuriuose jis padarė“. Šią rožę karalienei padovanojo Karališkoji sodininkystės draugija. Monarchė praėjusią savaitę asmeniškai stebėjo, kaip nauja rožė buvo pasodinta prie Windsoro pilies. Karalienė sakė, kad rožė yra „graži“ ir kad toks paminėjimas yra „labai malonus“.

„Tai yra rožė, pavadinta Edinburgo kunigaikščio garbei ir skirta paminėti jo šimtmetį. Tai yra atminimo rožė už visus tuos nuostabius dalykus, kuriuos jis padarė per savo gyvenimą, kad visi prisimintų, kiek daug jis padarė“, – karalienei sakė Karališkosios sodininkystės draugijos pirmininkas Keithas Weedas.

Kaip žinoma, princas Philipas mirė šių metų balandžio 9 d. Windsoro pilyje, likus vos keliems mėnesiams iki jo jubiliejaus.

Naująją rožę išvedė bendrovė „Harkness Roses“, kuri veda naujas gėlių rųšis ir augina angliškas rožes nuo 1879 metų. Bendrovė iš sumos, gautos už kiekvienos šios rožės pardavimą, £2,50 paaukos Edinburgo kunigaikščio fondui „Living Legacy Fund“, kuris padės milijonams jaunų žmonių.

Verta paminėti, kad princui dar gyvam esant buvo svarstoma, kaip reikėtų paminėti jo šimtąjį gimtadienį, tačiau visuomet buvo kalbama apie labai kuklų paminėjimą. O pats princas niekada nesureikšmino savo gimtadienio, juo labiau ... šimtojo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų