Karalienės Elžbietos II aplinkoje – su Putinu ryšiais besigiriantis princas

Karalienės Elžbietos pusbrolis, Kento princas Michaelas buvo pasirengęs pasinaudoti savo turimu statu asmeninėms naudoms išgauti ir slapta siūlė savo paslaugas tarpininkaujant asmeniškai su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, skelbiama „The Sunday Times“ ir „Channel 24“ tyrime.

Žurnalistai susitiko su karalienės pusbroliu apsimetę verslininkais iš Pietų Korėjos. Jie pasiteiravo dėl galimybės atstovauti jų verslą Rusijos rinkoje, naudojantis savo ryšiais ir titulais.

Tyrimo autorių teigimu, princas užtikrino savo pašnekovus, kad jo seni ryšiai Rusijoje „gali atnešti tam tikrą naudą“, pridūręs, kad yra apdovanotas Draugystės ordinu, vienu iš prestižiškiausių Rusijos apdovanojimų.

Kento princo draugas ir verslo partneris Simonas Rufusas Isaacsas, Redingo markizas, taip pat dalyvavęs tariamo susitikimo metu, likęs vienas su apsimetėliais žurnalistais vadino Kento princą „neoficialiu Jos Didenybės pasiuntiniu Rusijoje“.

Jis atskleidė paslaugas, kurias, jo teigimu, jis ir princas galėtų suteikti Rusijos klausimu. Pavyzdžiui, markizas pareiškė, kad karalienės pusbrolis galėtų susitikti su V. Putinu ir atstovauti žurnalistų įkurtai bendrovei. Tuo pat metu jis perspėjo, kad princo paslaugos yra visiškai konfidencialios.

„Mes čia kalbame gana santūriai, nes nenorėtume, kad pasaulis žinotų, jog jis susitinka su Putino grynai verslo reikalais“, – cituojamas karališkosios šeimos draugas.

Penkių dienų Kento princo kelionės į Rusiją būtų „verslininkams iš Pietų Korėjos“ kainavęs apie 50 tūkst. svarų, cituojamas leidinys.

Maža to, princas tariamai buvo pasirengęs įrašyti kalbą Kensingtono rūmuose, kuriuose būtų kalbama apie jo palaikymą fiktyviai bendrovei. Už tokią paslaugą karalienės giminaičiui buvo siūloma 200 tūkst. dolerių.

Pasirodžius publikacijai – atsiprašymai dėl klaidų

78-erių princo atstovas leidiniui „The Sunday Times“ pareiškė, kad markizas „teikė siūlymus, kurių princas Michaelas nenorėtų arba negalėtų įgyvendinti“. Princo ofisas taip pat paneigė tvirtinimus, kad „jis palaiko kažkokius ypatingus ryšiu su Rusijos prezidentu“ ir pažymėjo, kad jis jau 18 metų nekontaktavo su V. Putinu ar jo aplinkos žmonėmis.

REKLAMA

Maža to, leidinys patikslino, kad pats Redingo markizas vėliau atsiuntė elektroninį laišką savo pašnekovams, kuriame pareiškė, kad „gailisi dėl savo atvirumo kalbant apie princą ir Rusiją“. Markizas pridūrė, kad „padarė klaidą ir pateikė pernelyg nerealius pažadus susitikimo metu“.

Kento princas ir princesė nėra karališkosios šeimos nariai, tačiau atstovavo karalienę Elžbietą II praeityje. Karališkosios šeimos tinklapyje yra nurodyta, kad princas Michaelas „susijęs su Rusija pagal motinos liniją“ ir „rodo interesą šiai valstybei“.

Pragyvenimui jis užsidirba iš savo jau seniai įkurtos tarpininkavimo bendrovės. Jo tėvas, princas George’as, buvo ketvirtasis karaliaus Jurgio V sūnus ir Jurgio VI, dabartinės karalienės tėvo, brolis.


Rašyti komentarą...
D
Ddt
2021-05-10 20:23:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nukvakes senis.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų