• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį prasidėjo iki šiol didžiausios Šanchajaus klubo pajėgų karinės pratybos - oficiali pratybų misija yra kova prieš terorizmą, tačiau Rusijos žiniasklaida neslepia, kad tikrasis „Taikos misijos 2007“ tikslas yra kova prieš JAV įtaką Centrinėje Azijoje.

REKLAMA
REKLAMA

„„Taikos misija 2007“ yra esminė plano dalis, kuriuo siekiama Šanchajaus bendradarbiavimo organizaciją (ŠBO) paversti pagrindiniu kariniu ir politiniu Centrinės Azijos bloku, kuris gintų Rusijos interesus prieš augančią JAV įtaką šiame regione“, - rašo rusų dienraštis „Kommersant“.

REKLAMA

„Taikos misija 2007“ yra pirmas kartas, kai susitinka visų šešių ŠBO narių pajėgos – Rusijos, Kinijos, Kazachstano, Tadžikistano, Uzbekistano ir Kirgistano. Dvi dienas pratybos vyks Kinijoje, vakariniame Xinjiango regione, savaitę - Rusijoje, Čeliabinsko srityje.

Ankstesnės ŠBO pajėgų pratybos, kurios vyko 2005 metais Šandongo pusiasalyje Kinijoje, buvo aiškiai susietos su tais pačiais metais vykusia Tulpių revoliucija Kirgizijoje. Tuomet Rusijos ir Kinijos pajėgos (2005 metų pratybose dalyvavo tik šios šalys) imitavo kovą su įsivaizduojamais ekstremistais paėmusiais kaimyninę šalį. Kai kuriems toks scenarijus priminė ir galimą Taivano okupaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Šįkart pratybų scenarijų pasiūlė Rusija, remdamasi 2005 metais Uzbekistano Andžano mieste vykusiu konfliktu - tuomet neaiškios kilmės valdžios oponentai šturmavo miesto kalėjimą, savivaldybę ir Nacionalinio saugumo tarnybos pastatą. Taikos misijos 2007 planas yra parengtas remiantis būtent šiais įvykiais, rašo „Kommersant“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusija į pratybas siunčia 4 tūkst. 700 karius, Mi-8, Mi-24 ir Mi-28N sraigtasparnius ir Su-25 naikintuvus. Kinija siunčia 1 tūkst. 700 karius, G-9 ir Mi-17 sraigtasparnius ir G-7A naikintuvus. Iš viso pratybose dalyvauja apie 6 tūkst. 500 karių, jose yra apie 2 tūkst. įvairių pabūklų, rašo „Kommersant“.

Aljansas, kuris dažnai vadinamas „Rytų NATO“, buvo įkurtas 2001 metais siekiant glaudesnio bendradarbiavimo kovoje su islamiškuoju ekstremizmu ir kitais saugomo klausimais Centrinės Azijos regione. Kinijos atstovai pabrėžia tris pagrindinius ŠBO kovos frontus – „prieš separatizmą, terorizmą ir ekstremizmą“, rašo „Kommersant“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų