Prancūzijos teismas ketvirtadienį išteisino satyrinį savaitraštį, išspausdinusį pranašo Muhammado (Muhamado) karikatūras, ir atmetė islamo organizacijų kaltinimus, esą šie piešiniai kursto neapykantą musulmonams.
Teismas nusprendė, kad karikatūros "Charlie Hebdo" buvo paskelbtos vadovaujantis išraiškos laisvės įstatymais ir yra nukreiptos ne prieš islamą apskritai, bet prieš fundamentalistus.
"Charlie Hebdo" rėmė politikai, pasaulietiški musulmonai ir kairiojo sparno organizacijos, tvirtinančios, kad musulmonų grupės neturi teisės raginti apriboti žodžio laisvę.
Karikatūros, 2005 metais pirmiausia pasirodžiusios Danijos dienraštyje "Jyllens-Posten", sukėlė viso pasaulio musulmonų protestus, per kuriuos žuvo 50 žmonių. Keli Europos leidiniai perspausdino karikatūras, paremdami teisę į laisvą žodį.
Paryžiaus Didžiosios mečetės rektoriaus Dalilis Boubakeuras (Dalilis Bubakeras) teigė, kad prieštaringai vertinama karikatūra, vaizduojanti Muhammadą su bomba savo turbane, nebuvo paprastas šaržas, bet įžeidė visus musulmonus, versdamas manyti, kad jie visi yra teroristai.
"Mes nenorime cenzūros, nenorime, kad šventus dalykus saugotų šventvagiškumą draudžiantys įstatymai ar viduramžiška jurisdikcija", - tvirtino jis.
Prancūzijos teismai, saugantys griežtą Bažnyčios ir valstybės atskyrimą, jau yra apgynę laisvą žodį nuo religinių skundų.
Pastaraisiais metais Katalikų Bažnyčiai nepavyko laimėti teismų dėl filmo plakato, kuriame buvo pavaizduotas svastikos formos kryžius, ir madų reklamos, kuriai menkai apsirengusios moterys pozavo kaip Jėzus Kristus ir jo apaštalai iš Leonardo Da Vinci (Leonardo Da Vinčio) paveikslo "Paskutinė Vakarienė".