Emmanuelio Macrono žmona Brigitte – ne tik jo mylimoji, bet ir patarėja, kuri prezidento rinkimų kampanijos metu dėliojo jo dienotvarkę, lydėjo vyrą į visus susitikimus su Prancūzijos žmonėmis ir netgi redagavo jo agitacines kalbas. Būtent šios kampanijos metu E. Macronas prižadėjo, kad jei bus išrinktas, jiedu kartu „išgrynins“, koks turi būti Prancūzijos prezidento žmonos vaidmuo ir suteiks jai oficialų statusą.
Praėjus trims mėnesiams po to, kai prancūzai patikėjo E. Macronui valstybės vairą, jis pasidalijo savo planais suteikti žmonai Brigitte oficialias „pirmosios ponios“ pareigas. Tai jai užtikrintų asmeninį biurą, darbuotojus ir algą, nors E. Macronas tvirtina, kad alga jai nenumatyta.
Vis dėlto šis 39-erių prezidento pasiūlymas akimirksniu sulaukė pasipriešinimo. Peticiją, prieštaraujančią šių pareigų suteikimui, pasirašė daugiau nei 220 tūkstančių žmonių.
„Iš pareigybinės perspektyvos, taip, prezidentas yra piramidės viršuje, nes jis yra vadovas, visuotine rinkimų teise išrinktas šalies piliečių. Bet negalima manyti, kad jo žmona yra viršesnė už kitas šalies moteris. „Pirmosios ponios“ titulas yra jautrus ir svarbus klausimas. Šiuo atveju šalies piliečiai vertins tai kaip neteisybę, kaip ypatingų privilegijų jai suteikimą“, - sako peticijos iniciatorius Thierry-Paul Valette'as.
Europoje nėra įprasta lyderių antrosioms pusėms priskirti oficialias pareigas. Savo ruožtu Jungtinėse Valstijose tokia tradicija gyvuoja jau 39-erius metus. Tiesa, kažin ar sulaukęs pasipriešinimo E. Macronas ryšis pykdyti rinkėjus, mat jo populiarumas menksta ir dabar siekia vos 36 procentus.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.