„ Šiandien Lenkija nėra šalis, kuri galėtų parodyti Europai kryptį; tai yra šalis, nusprendusi eiti prieš Europos interesus daugelyje sričių“, – sakė jis per spaudos konferenciją Varnos mieste Bulgarijoje.
„ Ši šalis stumia save Europos ateities istorijos paraščių link“, – pridūrė jis.
Tokie jo komentarai pasirodė po to, kai Lenkija išreiškė savo nepritarimą E.Macrono raginimui mažų atlyginimų valstybes ES rytuose sutikti su vadinamosios darbuotojų komandiravimo direktyvos persvarstymu.
Šiuo metu pagal direktyvą leidžiama firmoms siųsti laikinų darbuotojų iš mažų atlyginimų valstybių, tokių kaip Lenkija, į kitas šalis nares nemokant vietos socialinių mokesčių.
Prancūzijos prezidentas trijų dienų kelionę po rytų ir vidurio Europą pradėjo trečiadienį. Jis siekia pelnyti jų paramą artėjant spalį vyksiančiam Briuselio viršūnių susitikimui, per kurį bus aptarta galimybė persvarstyti ES direktyvą dėl darbuotojų komandiravimo.
Turtingos šalys, tokios kaip Prancūzija, Vokietija ir Austrija tvirtina, kad ši taisyklė sudaro sąlygas neteisingai konkurencijai nacionalinėse darbo rinkose ir kenkia vietiniams darbuotojams.
Vienos ir Berlyno remiamas Paryžius dabar nori, kad tokio darbo laikotarpis būtų apribotas 12 mėnesių ir būtų perpus trumpesnis nei siūlė Europos Komisija.
Tačiau ne tokios turtingos Europos Sąjungos narės tokiam pasiūlymui prieštarauja.