Prancūzai išėjo į gatves: policijos pareigūnų smurtas išprovokavo protestus

Prancūzijoje – protestai prieš policijos smurtą ir siūlymus įstatymais drausti pareigūnų atvaizdų viešinimą. Prancūzijoje didėja nepasitenkinimas policijos pareigūnų darbu po to, kai buvo išviešintas stebėjimo kamerų vaizdas, kuriame keli policininkai sumuša juodaodį muzikos prodiuserį.

Juodaodis prancūzų muzikos prodiuseris Mišelis Zekleris kelių policijos pareigūnų buvo sumuštas prie įėjimo į savo paties muzikos studiją Paryžiaus 17-ame rajone.

Pareigūnai vyrą čia pasigavo po to, kai jį pastebėjo gatvėje be kaukės. Mišelis Zekleris nusprendė užeiti į studiją, kad išvengtų susidūrimo su pareigūnais, bet šie jį pasivijo, ėmė užgaulioti dėl jo rasės ir galiausiai sumušė.

„Mišelis Zekleris tapo rasinio išpuolio auka, jį mušę pareigūnai šaukė „Purvinas nigeris“. Tai nepriimtina. Tiesą sakant, jei nebūtų vaizdo įrašo – Mišelis Zekleris šiandien, be abejonės, būtų teisiamas, sėdėtų už grotų ir turėtų atlyginti nuostolius savo skriaudėjams“, – kalbėjo Dominique Sopo, antirasistinės organizacijos vadovas.

Prieš kelias dienas išviešintas įrašas tik prisidėjo prie augančio prancūzų pykčio dėl nepamatuoto pareigūnų elgesio.

Šią savaitę abejonių dėl jų darbo metodų kilo ir po to, kai pareigūnai pirmadienį Paryžiuje grubiai išvaikė migrantų stovyklą. Be to, jau ne pirmą savaitę viešai abejojama Nacionalinio Susirinkimo palaimintu teisės aktu, kuriuo būtų smarkiai suvaržomas nuotraukų ir vaizdo įrašų, kuriuose matomi pareigūnų veidai, viešinimas. Už pareigūnams galinčius pakenkti vaizdus siūloma bausti laisvės atėmimu metams ar 45 tūkst. eurų bauda.

Šalies žiniasklaida sako, kad būtų suvaržytas jų darbas ir policijos darbo pažeidimų viešinimas.

„Tai, kas vyksta Prancūzijoje, mane labai neramina. Negalima to leisti. Dvejus metus mačiau Geltonąsias liemenes, mačiau smurtą ir man tai kelia daug klausimų. Kiek dar tokių Mišelių buvo suimta dėl melagingų kaltinimų?“, – kalba protesto dalyviai.

REKLAMA

Prancūzai šeštadienį įvairiose šalies vietose išėjo protestuoti prieš policijos smurtą ir draudimus juos filmuoti. Tūkstantiniai protestai vyko ir vakar Nanto mieste ir Tulūzoje.

„Akivaizdu, kad draudimas įrašinėti pareigūnus, filmuoti, kas vyksta – tai puolimas prieš žiniasklaidos laisvę.“

Policiją filmuoti draudžiantį įstatymo projektą dar turi patvirtinti Prancūzijos senatas. Bet dėl kilusio šaršalo jau skelbiama, kad jis gali būti perrašytas.


Rašyti komentarą...
N
Na va
2020-11-28 19:14:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na va, ES narė ir vakarų valstybės teisės gviršenybės pavyzdys... Tai ko norėti iš Baltarusijos?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų