tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
30
Karalienė Elžbieta ll (nuotr. SCANPIX)

Rugsėjo 8-ąją Bakingemo rūmai paskelbė, kad karalienė Elžbieta II mirė sulaukusi 96 metų, todėl ji tapo ilgiausiai karaliaujančia Didžiosios Britanijos karaliene. Moters gyvybė užgeso Balmorale, kur leisdavo vasaras su savo mylimuoju princu Philipu.

30

Rugsėjo 8-ąją Bakingemo rūmai paskelbė, kad karalienė Elžbieta II mirė sulaukusi 96 metų, todėl ji tapo ilgiausiai karaliaujančia Didžiosios Britanijos karaliene. Moters gyvybė užgeso Balmorale, kur leisdavo vasaras su savo mylimuoju princu Philipu.

REKLAMA

Paskutines dienas praleido mylimoje vietoje

Karalienė kiekvieną vasarą tris mėnesius praleisdavo Škotijos pilyje, kur atsipalaiduodavo. 

Čia ji atskrido privačiu sraigtasparniu ir turėjo likti iki spalio, kad šiek tiek atitrūktų nuo karališkųjų pareigų. Pilyje ji dienas leido su savo mylimiausiais darbuotojais bei geriausia drauge Angela Kelly, kuri buvo asmeninė karalienės asistentė. 

Iki pat mirties karalienė priimdavo lankytojus, kurie palaikė jai kompaniją.

Paskutinį savaitgalį prieš jos mirtį, Škotijos bažnyčios Generalinės asamblėjos moderatorius, daktaras Iainas Greenshieldsas apsistojo su ja pilyje.

REKLAMA

Jis sakė, kad ji buvo „tikrai geros nuotaikos“ ir papasakojo, kaip jį sujaudino tai, kaip ji kalbėjo apie savo mylimąjį princą Philipą.

Ir jis sakė, kad karalienė, regis, džiaugiasi galėdama leisti laiką savo mylimuose namuose.

Jis sakė: „Kalbant su ja, ji nuvedė mane prie lango ir su dideliu pasididžiavimu bei meile žvelgė į savo sodus. Ir aš manau, kad ten ji būtų norėjusi praleisti savo paskutines dienas.“

REKLAMA

Įdomu tai, kad jiedu kalbėjo ir apie mirtį. Ji tęsė  „apmąstymus apie gyvenimą“, kai jie aptarė jos tikėjimą ir pomirtinį gyvenimą.

Susitikimas su Liz Truss

Po dviejų dienų, rugsėjo 6 d., karalienė surengė susitikimą su nauja ministre pirmininke Liz Truss.

Paskutinė karalienės nuotrauka daryta jos namuose Balmoralyje, kai ji pasveikino naująją ministrę pirmininkę Liz Truss.

Susitikimo metu užfiksuotose nuotraukose matoma plačiai besišypsanti karalienė, apsirengusi pilku megztiniu ir plisuotu sijonu.

REKLAMA

Elžbieta II ir Liz Truss (nuotr. SCANPIX)

Šio susitikimo nuotraukas įamžino fotografė Jane Barlow, kuri atskleidė, kokios nuotaikos buvo karalienė prieš pat mirtį, skelbė news.sky.com.

Spaudos asociacijos fotografė Jane Barlow buvo išsiųsta į Balmoralą, kad užfiksuotų momentą, kai monarchė antradienį susitiko su naująja ministre pirmininke Liz Truss ir oficialiai paprašė jos suformuoti vyriausybę.

J. Barlow nufotografavo keletą karalienės portretų, kol ji laukė L. Truss.

96 metų karalienę ji apibūdino kaip „silpną“, bet „geros nuotaikos“. Ji taip pat sakė, kad fotografuoti buvo „garbė“ ir „tikra privilegija“. 

REKLAMA
REKLAMA

Karalienė (nuotr. SCANPIX)

Tiesa, anot fotografės, karalienė atrodė silpnesnė“ nei tada, kai buvo fotografuojama vasarą.

Fotografė Jane Barlow kalbėjosi su karaliene apie niūrų orą, tačiau sakė, kad jos nuotaika buvo visiškai priešinga: „Sulaukiau daug jos šypsenų.“

Privatus susitikimas, kurio detalės nebus paviešintos, galėjo būti šiek tiek nepatogus, atsižvelgiant į tai, kad L. Truss anksčiau ragino panaikinti monarchinį valdymą. Bakingamo rūmai išplatino pareiškimą, kuriame rašoma: „Karalienė šiandien (antradienį – aut. past.) susitiko su garbingąja Liz Truss, ministre pirmininke, ir paprašė jos suformuoti naują administraciją.

REKLAMA

Ponia Truss priėmė Jos Didenybės pasiūlymą ir pabučiavo jai ranką, kai buvo paskirta ministre pirmininke.“ Kiek anksčiau monarchė susitiko su Borisu Johnsonu ir jo žmona Carrie, susitikimo metu jis oficialiai atsistatydino iš ministro pirmininko pareigų. Susitikimas truko maždaug 40 minučių, tačiau susitikimo detalės nebus paviešintos.

Po dviejų dienų, rugsėjo 8 d., karalienė mirė Balmorale. Karalius ir princesė Anne prieš mirtį suspėjo atvykti pas karalienę ir su ja atsisveikinti. 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų