REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Katalikų lyderis pasisakė po to, kai Briuselis atsiėmė prieštaringai vertinamą vidaus dokumentą, kaltinamą bandymu atšaukti Kalėdas, rašo politico.eu.

Katalikų lyderis pasisakė po to, kai Briuselis atsiėmė prieštaringai vertinamą vidaus dokumentą, kaltinamą bandymu atšaukti Kalėdas, rašo politico.eu.

REKLAMA

Popiežius Pranciškus pasmerkė kontroversiškas Europos Komisijos pastangas padaryti oficialią komunikaciją įtraukesne, palygindamas neseniai panaikintas gaires dėl terminų, tokių kaip „Kalėdos“ ir „krikščionis“, vartojimo su istorinių diktatūrų veiksmais.

„Istorijoje daugelis diktatūrų bandė tai padaryti. Pagalvokite apie Napoleoną... Pagalvokite apie nacių diktatūrą, komunistinę diktatūrą, – žurnalistams sakė 84 metų katalikų lyderis. – Tai kažkas, kas iki šiol nepasiteisino.“

Popiežiaus pastabos išsakytos po to, kai Europos Komisija staigiai atšaukė savo 30 puslapių dokumentą, kurio tikslas buvo užtikrinti, kad nė vienas europietis nesijaustų atskirtas. Dokumentas susilaukė aršios kraštutinių dešiniųjų ir konservatyvių politikų kritikos, ypač dėl siūlymo personalo nariams nemanyti, kad „visi yra krikščionys“ ir švenčia Kalėdas.

REKLAMA
REKLAMA

Popiežius pasmerkė tai, ką jis pavadino „sušvelnintu sekuliarizmu“, ir paragino ES susimąstyti apie bloko įkūrėjų idealus, teigiama jo komentarų stenogramoje.

REKLAMA

Briuselis turi „būti atsargus ir nepasukti ideologinės kolonizacijos keliu, dėl kurio gali susiskaldyti šalys ir kuris gali sukelti Europos Sąjungos žlugimą, – sakė Pranciškus. – Europos Sąjunga turi gerbti kiekvienos šalies vidinę struktūrą, jos įvairovę ir nesistengti jų suvienodinti – nemanau, kad ji tą norėjo padaryti, tai nebuvo jos ketinimas, bet ji turi būti atsargi“.

Lankydamasis Graikijoje popiežius taip pat kritikavo griežtesnę Europos šalių poziciją migracijos klausimu ir perspėjo, kad demokratija „traukiasi“ iš viso žemyno, kaltindamas vyriausybes tampant „nacionalistinio savanaudiškumo aukomis“.

REKLAMA
REKLAMA

Paprašytas paaiškinti, jis perspėjo „neskandinti mūsų tapatybės tarptautinėje vyriausybėje“ ir pridūrė: „Pavojus kyla, kai egzistuoja supervalstybė, kuri diktuoja ekonominį, kultūrinį ir socialinį elgesį kitoms šalims“.

„Demokratija susilpnėja, kai aukojamos nacionalinės vertybės, einama prie imperijos, savotiškos viršnacionalinės vyriausybės link“, – pridūrė jis.

Popiežius jau seniai kaltino ES institucijas, kad jos kartais pamiršta savo pagrindinius humaniškumo, solidarumo ir atvirumo pasauliui ramsčius.

2014 m. kreipdamasis į Europos Parlamentą jis paskelbė ES kalta dėl „savanaudiškos politikos“ vykdymo ir apibūdino „augantį piliečių nepasitikėjimą ES institucijomis, kurios laikomos nuošaliomis, nustatančiomis taisykles, kurios laikomos nejautriomis atskiroms tautoms, jei ne tiesiog žalingomis“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų