Popiežius Benediktas XVI sekmadienį išvyko iš Brazilijos, kur lankėsi siekdamas sustiprinti Katalikų Bažnyčią šiame tradiciniame jos bastione ir akcentuoti krikščioniškas vertybes.
Tikėdamasis pakeisti padėtį, kuri susidarė milijonams tikinčiųjų perėjus į protestantiškas Bažnyčias ar išvis atsisakius religijos, popiežius ragino Lotynų Amerikos gyventojus "būti ištikimais sekėjais" tam, kad jie būtų "drąsūs ir naudingi misionieriai".
Tačiau tikėjimo gynimo ir kovos už socialinį teisingumą nereikia painioti su politika, sakė pontifikas, aiškiai užsimindamas apie išsivadavimo teologijos judėjimą, kuris tebėra populiarus šiame regione, kur didėja praraja tarp turtingųjų ir vargšų, smurtas, narkotikų kontrabanda ir korupcija.
"Bažnyčia yra teisingumo ir vargšų gynėja kaip tik dėl to, kad nėra susijusi su politikais ar partijų interesais", - sakė jis.
Sekmadienį pradėdamas Lotynų Amerikos ir Karibų regiono vyskupų konferenciją Aparesidos mieste, 80 metų Benediktas XVI sakė: "Susidūrę su naujais ir sunkiais pasirinkimais, tikintieji (laukia), ... kad ši penktoji konferencija atnaujintų ir atgaivintų jų tikėjimą Kristumi".
Per šį pirmąjį savo vizitą Amerikoje, kuris truko penkias dienas, vokiečių tautybės popiežius buvo tai griežtas, tai nuolaidus. Jis peikė abortus, hedonizmą ir nesantuokinį lytinį gyvenimą, bet gyrė "didelį Dievo troškimą", kurį jaučia Lotynų Amerikos žmonės.
Penktadienį iki milijono žmonių susirinko į mišias po atviru dangumi San Paule, per kurias prieš dvejus metus popiežiumi išrinktas Benediktas XVI kanonizavo pirmąjį Brazilijos šventąjį - vienuolį Antonio de Sant'Aną Galvao (Antoniju de Santaną Galvauną). Jo paskelbimas šventuoju yra strategijos sustabdyti protestantiškų bendruomenių kilimą Lotynų Amerikoje dalis.
Brazilijos, kur gyvena beveik 190 mln. žmonių, katalikų bendruomenė yra didžiausia pasaulyje, bet jų skaičius pastarąjį dešimtmetį mažėjo - nuo 74 proc. visų gyventojų iki 64 procentų. Tuo tarpu protestantų skaičius padidėjo nuo 11 iki 17 proc. visų gyventojų, rodo neseniai atlikta apklausa.