Politologas: Ukraina yra teisingame kelyje

Nors du trečdaliai ukrainiečių mano, kad su ekonomika reikėtų tvarkytis kitaip, 70 proc. ukrainiečių nepasitiki dabartine vyriausybe, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala „Žinių radijui“ antradienį sakė, kad Ukraina yra teisingame kelyje. Vis tik jis pažymi, kad žmonių nepasitikėjimas valdžia buvo užkoduotas nuo pat pradžių:

„Vis tik mes kalbame apie šalį, kuri ilgą laiką buvo labiausiai korumpuota Europos valstybė. Dabartinėmis aplinkybėmis jos ekonomika gerokai susitrauks, skaičiuojama apie 8 proc. per metus, infliacija yra pasiekusi apie 30 proc., tad akivaizdu, kad atėjo tikrasis sunkmetis, ir jis tęsis labai ilgai“, - laidoje „Žvilgsnis“ kalbėjo L. Kojala.

Jis pažymi, kad Ukrainos valdžiai teko užduotis įvykdyti labai sudėtingas, sistemines reformas, kurios iš esmės šalyje nebuvo vykdomos per visus 20-kelis nepriklausomybės metus.

„Be jokių abejonių, vidinis susiskaldymas, nepasitenkinimas, Maidano dvasios, stiprybės mažėjimas, nes akivaidu, kad nuotaikos bus vis labiau ir labiau pesimistinės, yra vienas iš svertų, kurį Rusija gali pasitelkti“, - teigė analitikas.

REKLAMA

Vis tik L. Kojala pažymi, kad Ukrainos valdžia bent jau kol kas labai kryptingai vykdo reformas:

„Ne viskas sekasi, bet yra prasidėję Liustracijos įstatymo įgyvendinimo procesai, yra prasidėję antikorupcinių mechanizmų kūrimai. Tai nebus lengva, bet bent jau kol kas Ukraina yra teisingame kelyje“, - sakė L. Kojala.

Rusija ir Ukraina sutarė dėl būtinybės atitraukti mažesnio kalibro ginklus nuo fronto linijų Rytų Ukrainoje. Tai padaryta po Rusijos, Ukrainos, Vokietijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrų susitikimo.


Rašyti komentarą...
z
zigmas
2015-04-16 17:05:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
ka jus cia rasot nesamones , ukropai net neatitrauke jokios ginkluotes , saudo toliau , korupcija ir dabar tebeklesti kaip ir pas mus , ot pokyciai , demokratiski pagal amerikos dudele , dabar tik beliko ukrainieciu kaulus parduoti ir viskas , daugiau nebeliks nieko kaip ir vengrijoj
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų