• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po Putino ir Kadyrovo susitikimo – Ukrainos link judantys čečėnų daliniai

„Bandysime spręsti jautrius klausimus“, – po susitikimo nurodė R. Kadyrovas

Kabardino-Baltarijos regione buvo pastebėta karinė technika, būdinga „Rusijos gvardijos“ daliniams, judėjusi šiaurės-vakarų kryptimi, skelbia tyrimų grupė „Conflict Intelligence Team“ (CIT). Šis pranešimas pasirodė panašiu metu, kaip ir žinia apie Rusijos prezidento V. Putino susitikimą Kremliuje su Čečėnijai paskirtu vadovauti R. Kadyrovu.

Kabardino-Baltarijos regione buvo pastebėta karinė technika, būdinga „Rusijos gvardijos“ daliniams, judėjusi šiaurės-vakarų kryptimi, skelbia tyrimų grupė „Conflict Intelligence Team“ (CIT). Šis pranešimas pasirodė panašiu metu, kaip ir žinia apie Rusijos prezidento V. Putino susitikimą Kremliuje su Čečėnijai paskirtu vadovauti R. Kadyrovu.

REKLAMA

Vasario 2-osios vaizdo įraše, filmuotame Prochladnyj miesto apylinkėse, matyti šarvuočiai BTR-80, „Tigr“ ir „Ural-VV“ su 141-ojo specialiojo motorizuoto „Achmato Kadyrovo“ vardo simbolika, geriau žinomo „Sever“ vardu. Šis pulkas yra Rusijos nacionalinės gvardijos dalis ir yra dislokuotas Grozne, bei laikomas faktiškai asmenine Ramzano Kadyrovo armija.

CIT taip pat aptiko vaizdo įrašą, filmuotą Stavropolio krašte, netoli Nevinomysko. Nepublikuotame vaizdo įraše, anot tyrėjų, matyti Grozno OMON priklausančios mašinos. Jos taip pat traukinių ešelonu judėjo šiaurės-vakarų kryptimi.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu nėra žinoma, ar šios ginkluotos technikos kolonos iš tiesų judėjo į pasienį su Ukrainą, ar į okupuotą Krymo teritoriją. Tačiau pažymima, kad čečėnų Rusijos gvardijos daliniai (o faktiškai tai yra asmeninė R. Kadyrovo kariuomenė) itin retais atvejais palieka savo respublikos ribas – nuo 2018-ųjų tebuvo vienintelis atvejis, kuomet dalyvauta pratybose Arktyje.

REKLAMA

Skandalas Rusijoje dėl grasinimo „pjauti galvas“

Pastarosiomis dienomis Rusijoje kilo skandalas dėl čečėnų parlamentaro ir kitų valdžios atstovų atviro grasinimo žiauriai susidoroti su R. Kadyrovo politiniais oponentais.

Paviešintame vaizdo įraše Rusijos Valstybės Dūmos ir Čečėnijos parlamentaras Adamas Delimchanovas pagrasino „visur persekioti“ Jangulbajevų šeimą, išdrįsusią mesti iššūkį R. Kadyrovo režimui Čečėnijoje, ir „nenurimti, kol jiems nebus nupjautos galvos“.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš tai R. Kadyrovo smogikai iš vieno Rusijos miesto buto jėga išsivežė Zaremą Musajevą – buvusio Čečėnijos federalinio teisėjo Saidžio Jangulbajevo žmoną ir išsivežė ją į Grozną tardymui.

Poros sūnus Abukabaras Jangulbajevas dirbo teisininku nevyriausybinėje organizacijoje – Komitete prieš kankinimus. Gruodį jis buvo apklaustas ir išvyko iš Rusijos. Netrukus iš Rusijos bėgti turėjo ir pats S. Jangulbajevas su dukra.

R. Kadyrovo režimas trečiadienį suorganizavo kampaniją prieš šią šeimą. Respublikos sostinėje Grozne jis surengė, anot pareigūnų, spontanišką 400 000 žmonių mitingą prieš Jangulbajevus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mieste gyvena mažiau nei 300 tūkst. žmonių.

R. Kadyrovas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip pagrindinėje Grozno aikštėje vyksta vyrų demonstracija, jos dalyviai trypia plakatus su Jangulbajevų šeimos atvaizdais ir juos degina.

Komitetas prieš kankinimus naujienų agentūrai AFP atsiuntė stebėjimo kamerų padarytą vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip maždaug už 1,8 tūkst. į šiaurę nuo Čečėnijos esančiame Žemutiniame Naugarde nežinomi asmenys iš lifto ištraukia Z. Musajevą ir ją suima.

REKLAMA

Organizacija pranešė perdavusi šią bylą Europos žmogaus teisių teismui.

„Amnesty International“ moters suėmimą pavadino „pagrobimu“ ir paragino Rusiją „nedelsiant“ ją paleisti.

Skubus susitikimas su Putinu

Kremlius ketvirtadienį neigė praradęs kontrolę Čečėnijoje, kuriai geležiniu kumščiu vadovaujantis Ramzanas Kadyrovas prievarta iš Rusijos susigrąžino vieną moterį, kurios šeima pateko į jo nemalonę.

Šis įžūlus poelgis sukėlė būgštavimų, kad R. Kadyrovas yra pajėgus veikti toli už jo griežtai kontroliuojamos, Rusijai priklausančios Šiaurės Kaukazo respublikos ribų.

REKLAMA

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį susitiko su R. Kadyrovu Kremliuje, praėjus vos kelioms valandoms po to, kai vienas Čečėnijos parlamento narys pažadėjo „nukapoti galvas“ minėtos šeimos nariams.

„Visiškai nesutinku, kad padėtis tapo nekontroliuojama“, – pareiškė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas, atsakydamas į klausimą apie Čečėniją.

„Kodėl gi Putinui reikėtų bijoti Rusijos regiono lyderio?“ – klausė D. Peskovas.

Vaizdo įraše socialiniame tinkle „Instagram“ R. Kadyrovas pranešė su V. Putinu aptaręs „skubius klausimus“ ir pridūrė, kad „prezidentas visada mus palaiko“.

Jis taip pat nurodė, kad ketvirtadienį susitiks su ministru pirmininku Michailu Mišustinu.

„Bandysime spręsti jautrius klausimus“, – nurodė R. Kadyrovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų