Informacijos ir ryšių technologijų tarnyba uždraudė prieigą prie „Instagram“ rugpjūčio 2 dieną nenurodydama konkrečios priežasties. Vėliau vyriausybės pareigūnai sakė, kad draudimas įvestas, nes platforma nesilaikė Turkijos įstatymų.
Šeštadienio vakarą socialiniame tinkle „X“ paskelbtame pranešime Turkijos transporto ir infrastruktūros ministras Abdulkadiras Uraloglu kalbėjo apie „su turiniu susijusius pažeidimus“ ir pridūrė, kad „Instagram“ atsisakė ištrinti tūkstančius įrašų, susijusių su „azartiniais lošimais, narkotikais ir vaikų išnaudojimu“.
„Per derybas su „Instagram“ pareigūnais buvome patikinti, kad mūsų prašymai bus patenkinti, ypač susiję su nusikalstama veikla, ir gavome pažadą, kad kartu dirbsime prie naudotojų cenzūravimo priemonių“, – rašė ministras.
Vaizdo įraše, taip pat paskelbtame „X“, ministras paaiškino, kad platforma „užtikrins Turkijos įstatymų laikymąsi ir kad tais atvejais, kai įstatymai pažeidžiami, būtų greitai ir veiksmingai įsikišama“.
Jis pridūrė, kad visos teroristinėmis laikomoms organizacijoms priklausančios paskyros bus uždraustos, o visas tokias organizacijas reklamuojantis turinys bus pašalintas.
„Instagram“ savininkė „Meta“ neigė nebendradarbiavusi ir teigė, kad Turkijos institucijų prašymu per pirmąjį šių metų pusmetį pašalino beveik 2,5 tūkst. įrašų.
Tuo metu prezidento Recepo Tayyipo Erdogano komunikacijos direktorius Fahrettinas Altunas apkaltino „Instagram“ užblokavus užuojautos žinutes dėl palestiniečių grupuotės „Hamas“ politinio lyderio ir artimo Turkijos vadovo sąjungininko Ismailo Haniyeh žūties.
I. Haniyeh buvo nukautas Teherane praėjusį mėnesį per išpuolį, dėl kurio kaltinamas Izraelis.
Niujorke įsikūrusios skaitmeninės rinkodaros naujienų bendrovės „We Are Social Media“ duomenimis, 85 mln. gyventojų turinčioje Turkijoje „Instagram“ turi daugiau nei 57 mln. naudotojų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!