Pirmasis Katalikų Bažnyčios ir Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovų susitikimas jau čia pat

Popiežius Pranciškus penktadienį atskrido į Kubą, kur įvyks istorinis pirmasis Katalikų Bažnyčios ir Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovų susitikimas, galintis padėti užgydyti žaizdas, paliktas krikščionybės didžiosios schizmos prieš beveik tūkstantį metų.

Pontifiko lėktuvas nusileido Jose Marti tarptautiniame oro uoste Havanoje, kur vyks dviejų valandų trukmės Pranciškaus susitikimas su patriarchu Kirilu.

Vėliau popiežius išskris pradėti penkių dienų kelionės po Meksiką, kur jis ketina pasiųsti solidarumo žinią narkotikų kontrabandininkų smurto, prekybos žmonėmis ir diskriminacijos aukoms viename iš neramiausių ir labiausiai skurdo krečiamų tos šalies regionų.

Nors Pranciškaus vizitas Havanoje kai kurių katalikų giriamas kaip svarbus ekumeninis proveržis, Šventasis Tėvas taip pat sulaukė kritikos, kad faktiškai leidosi išnaudojamas Rusijos, norinčios sustiprinti savo pozicijas ortodoksų pasaulyje ir tarptautinėje arenoje – tuo metu, kai ta šalis vis labiau izoliuojasi nuo Vakarų.

Abu dvasiniai lyderiai ketina paskelbti bendrą deklaraciją, kurioje tikriausiai bus atkreiptas dėmesys į vieną opiausių problemų, keliančių nerimą tiek Ortodoksų, tiek Katalikų bažnyčioms: pasibaisėtiną krikščionių padėtį Irake ir Sirijoje, kur šią religiją išpažįstantys žmonės yra žudomi arba išvaromi iš savo namų džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų