REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas musulmonas pirmą kartą gyvenime švęs Kalėdas. Dėl pandemijos vyras negalėjo atostogų praleisti su šeima, tad šiemet planuoja likti Kanadoje ir ruošiasi švęsti Kalėdas. Savo įžvalgomis apie šventę jaunuolis pasidalino Twitteryje, kur dėl savo pasisakymų stipriai išpopuliarėjo.

Vienas musulmonas pirmą kartą gyvenime švęs Kalėdas. Dėl pandemijos vyras negalėjo atostogų praleisti su šeima, tad šiemet planuoja likti Kanadoje ir ruošiasi švęsti Kalėdas. Savo įžvalgomis apie šventę jaunuolis pasidalino Twitteryje, kur dėl savo pasisakymų stipriai išpopuliarėjo.

REKLAMA

Mohammadas Hussainas, Kanados Inovacijų, mokslo ir pramonės ministerijos parlamento reikalų specialusis padėjėjas, šeštadienį vakare pasidalino savo mintimis apie Kalėdų šventimą.

„Augau musulmonų šeimoje, todėl Kalėdų niekada nešventėme. Šiais metais namo nevažiuosiu dėl pandemijos, todėl mano kambariokai mane moko, kaip pirmą kartą tinkamai švęsti Kalėdas“, – rašė jis.

M. Hussainas toliau pateikė aštuonių dalykų sąrašą, į kuriuos jis atkreipė dėmesį matydamas, kaip jo kambariokai ruošiasi Kalėdoms.

REKLAMA
REKLAMA

Kalėdos yra darbas puse etato, kurį pradedama dirbti nuo lapkričio vidurio ir kuris baigiasi gruodžio pabaigoje. Žiūrint iš šalies, Kalėdos man visada atrodė visai paprastas dalykas. Visada galvojau, kad tiesiog papuoši eglutę ir šeimos nariams dovanoji dovanas. Tai netiesa.

REKLAMA

Nori šeštadienį gerai išsimiegoti? Gaila, nepavyks. Kelkis ir eik kabinti lempučių namuose.

Nori sekmadienį gerai išsimiegoti? Gaila, nepavyks. Kelkis ir eik kabinti lempučių lauke.

Kitą savaitgalį? Irgi ne. Visas likęs laikas bus praleistas kankinantis dėl dovanų, kurias reikia nupirkti“, – internete rašė M. Hussainas.

Žmonės pasirodė rimtai nusiteikę

Iš Pakistano kilęs M. Hussainas, pastebėjo, kad žmonės „yra labai rimtai nusiteikę“ kalėdinių tradicijų atžvilgiu. Jis juokavo, kad jei kas nors drįsta Kalėdoms pasiūlyti kokią nors alternatyvą, galima sulaukti „ir dūrio į kaklą“.

REKLAMA
REKLAMA

„Galima sau nusipirkti dovaną, bet kojinės sau prisikimšti negalima. Iki galo šito dalyko nesuprantu, bet savo kambariokui pasakiau, kad nusipirkau daiktų, kuriuos įsidėsiu į man skirtą kojinę, bet jis pasakė, kad taip negalima. Man nesvarbu. Nusipirkau mėtinių saldainių ir apsimesiu, kad nustebau“, – krūvas žmonių prajuokinusiame komentare rašė vyras.

Jis pastebėjo, kad žmonės Kalėdoms nuolat išleidžia daugiau pinigų, nei buvo suplanavę, ir kad Kalėdų eglutės žaisliukai skirstomi į „užpildančiuosius“ ir „ypatinguosius“.

„Užpildantieji yra bendro pobūdžio. Ypatingieji yra unikalūs. Antrojo tipo papuošimai yra laikomi kartu su šeimos brangenybėmis, vieną dieną juos paveldės vaikai“, – rašė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo kambariokų paskatintas įsigyti savo „ypatingąjį“ papuošimą, jis išsirinko beigelio formos dekoraciją ir liko pakraupęs jos kaina.

„Tai man kainavo 15,99 $. Tai daugiau nei trys beigeliai su viskuo. Esu pakraupęs. Už tokią kainą, tikrai galima tikėtis, kad perduosiu jį savo vaikams ir proanūkiams. Jei jie papuošimą sudaužytų, aš jiems vaidensiuosi“, – socialiniame tinkle rašė jis.

Religija pasirodė ne esmė

M. Hussainas taip pat pastebėjo, kad nepaisant religinės Kalėdų kilmės, religiniai dalykai daugumai žmonių šios šventės metu nėra esminiai.

„Man šitas dalykas labai patinka. Jei pasiūlyčiau savo mamai švęsti Ramadaną be religijos, ją ištiktų širdies smūgis. Visgi planuoju pabandyti įtikinti savo šeimą suorganizuoti slapto Kalėdų Senelio žaidimą Eido šventei. Žaidimo pavadinimą vis dar galvoju“, – rašė jis.

REKLAMA

Galiausiai M. Hussainas rašė, kad jį labai pralinksmino kalėdinio meniu mintis – jis sako, kad vienas jo kambariokų iš tiesų turėjo visą meniu, su prie kiekvieno patiekalo priderintu vynu ir desertais.

„Pabaigai, noriu paploti visiems jau seniai švenčiantiems Kalėdas. Tai – sunkus ir labai varginantis darbas. Sakyčiau, kad aš labai smagiai leidžiu laiką. Sužinojau, kad man patinka kalėdinė muzika ir dovanų pirkimas. Taip pat sužinojau, kad nemėgstu kalėdinių mėtinukų“, – savo įrašą užbaigė M. Hussainas.

M. Hussaino pastebėjimai socialiniuose tinkluose patiko visiems – žmonės pradėjo dalintis ir savo atsiminimais bei pastebėjimais.

REKLAMA

Vienas žmogus rašė, kad jau 60 metų kasmet stebi, kaip jo tėvai ginčijasi dėl kalėdinių lempučių.

Kita moteris pridūrė, kad jos Kalėdos būna „Rytų ir Vakarų kultūrų mišinys“, kai uošvis reikalauja kalakuto, o uošvė atsisako jį valgyti.

„Visi tavo pastebėjimai yra visiškai teisingi“, – rašė dar vienas komentatorius.

M. Hussaino Twitter įrašus per mažiau nei 24 valandas įvertino daugiau nei 170 000 žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų