REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV gyvenantis rusų politologas Andrejus Piontkovskis mano, kad Rusija visomis išgalėmis siekia „taikos derybų“ dėl sėkmingo Ukrainos kariuomenės kontrpuolimo ir negebėjimo jo sustabdyti.

JAV gyvenantis rusų politologas Andrejus Piontkovskis mano, kad Rusija visomis išgalėmis siekia „taikos derybų“ dėl sėkmingo Ukrainos kariuomenės kontrpuolimo ir negebėjimo jo sustabdyti.

REKLAMA

Paklaustas, ar V. Putinas, jo nuomone, supranta, kad yra pralaimėtojas ir pasiekė liepto galą, žymus rusų visuomenės veikėjas pareiškė, kad Rusijos prezidentas nėra savižudis ir puikiai supranta dabartinės situacijos keblumą.

„Taip, jis supranta, sprendžiant iš to, kokių veiksmų imasi. Jis labai ilgai vaidino pasauliui, kad yra beprotis. Tačiau jis nėra šachidas. Žmogus, kuris stumiasi sau į snukį, dar kažkokius labai svarbius organus, botoksą, – nėra šachidas. Jo branduoline beprotyste jau niekas nebetiki… Ir ką jis daro pastarosiomis savaitėmis? Jis jau ant kelių, nevilties apimtas kaulija ugnies nutraukimo. Visa tai daro jo parankiniai“, – kalbėdamas su Ukrainos žurnalistu Dmytro Gordonu, sakė jis.

Politologo teigimu, siekiant įtikinti Ukrainą sėsti prie derybų stalo, mobilizavosi ir Rusijos politikai, ir visuomeniniai veikėjai, ir Vakarų atstovai, susiję su Rusija.

REKLAMA
REKLAMA

„Jis privertė kalbėti ir Mašką Zacharovą, ir Lavrovą, ir, netgi, prisimenate, buvo toks snukingas užsienio reikalų ministras Riabkovas, kuris rėkė NATO: „Rinkitės savo skudurus ir varykite lauk!“ Jis taip pat jau aiškina, kad Rusija pasirengusi deryboms su Ukraina be jokių sąlygų. Mobilizuota visa Vakarų agentūra, nusimestos visos kaukės. Tas popiežius Pranciškus tik ir spangsta kiekvieną dieną apie taiką, apie Dostojevskį, prisimeną didį rusų kultūros humanizmą… Muskas, kurio fermai nežinomas investuotojas paaukojo porą milijardų dolerių. Kas dar ten? Obama, Trumpas… Visi ant kelių prašo derybų. Jis supranta, kad vyksta Ukrainos kariuomenės puolimas, kurio sustabdyti karinėmis priemonėmis jis negali. Neturi jis tokių priemonių. Jis tikrai supranta, kokioje būklėje atsidūrė“, – pažymėjo A. Piontkovskis.

REKLAMA

Analitikas yra įsitikinęs, kad dabar kalbos apie V. Putino ir V. Zelenskio derybas negali būti.

V. Zelenskio taikos planas, priminė A. Piontkovskis, yra sudarytas iš keturių esminių punktų: visiškas Ukrainos teritorinio vientisumo atstatymas, grįžtant prie 1991-ųjų sienų; saugumo garantijų Ukrainai suteikimo; Ukrainos ekonomikos atstatymas, įskaitant ir reparacijas iš agresorės; karo nusikaltėlių patraukimas atsakomybėn.

Ekspertas įsitikinęs, kad laisva valia Rusija niekuomet nesutiks su šiais siūlymais.

„Šios sąlygos panaikina Putino bendradarbiavimo galimybę, nes ketvirtoji, primenu, – pagrindinių karo nusikaltėlių teisimas. Apie ką galima kalbėti? Su pagrindiniu karo nusikaltėliu kalbės tarptautinio tribunolo teisėjai. Derybos su šiandienine Rusija tokiomis sąlygomis neįmanomo, otai reiškia, kad kalbėtis mums reikės jau su kita Rusija“, – pareiškė A. Piontkovskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų