Petro Porošenka keičia gynybos ministrą

  Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pirmadienį paskirs jau ketvirtą gynybos ministrą šiais metais – po to, kai iš posto pašalino ankstesnįjį, artėjant aukšto lygio deryboms su Maskva, kuriose bus tariamasi dėl galimybių užtikrinti taiką prorusiškų separatistų sukilimo krečiamame rytiniame regione.

P.Porošenkos oficialiame tinklalapyje nurodoma, kad jis paskirs naują gynybos ministrą po to, kai priėmė dabartinio ministro Valerijaus Heletejaus, paskirto šių metų liepą, atsistatydinimą.

Šis nušalinimas akcentavo Ukrainos armijos nesėkmes šešis mėnesius vykstančiame konflikte su prorusiškais sukilėliais, kurio pabaigos kol kas nesimato, o aukų skaičius beveik pasiekė 3 400.

Kariuomenės veiksmai nuvylė ukrainiečius, jau šventusius pergalę per kruviną liaudies sukilimą, vasarį nuvertusį tuometį Kremliaus palaikomą prezidentą Viktorą Janukovyčių ir atvedusį į valdžią provakarietišką vyriausybę.

V.Heletejaus pašalinimas gali susilpninti P.Porošenkos pozicijas prieš penktadienį vyksiantį susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu Milane, dalyvaujant Vokietijos kanclerei Angelai Merkel.

REKLAMA

Kremlius nurodė, kad A.Merkel, kuri buvo aktyvi P.Porošenkos sąjungininkė ir padėjo suorganizuoti pirmąjį abiejų lyderių susitikimą birželį Normandijoje vykusio viršūnių susitikimo kuluaruose, sekmadienį telefonu kalbėjosi su V.Putinu, siekdama „aptarti pasiruošimus“ deryboms Milane.

P.Porošenka savo kreipimesi į tautą pareiškė neturintis „jokių iliuzijų“, ruošdamasis savo ketvirtajam susitikimui su V.Putinu nuo atėjimo į vadžią šių metų gegužę.

„Šios derybos nebus lengvos, bet aš joms pasiruošęs“, – P.Porošenka sakė sekmadienio vakarą, kreipdamasis per televiziją.

„Mano tikslas – mūsų šalies nesvyruojanti nepriklausomybė, jos teritorinis vientisumas, sienų neliečiamumas ir taikos atkūrimas“, – pabrėžė jis.

V.Putinas atrodo sustiprinęs savo pozicijas, kai šeštadienį įsakė 17,6 tūkst. Rusijos karių, sutelktų netoli sienos su Ukraina, grįžti į savo bazes. Pasak analitikų, šiuo žingsniu Kremlius siekia, kad Vakarų šalys atšauktų arba bent jau sušvelnintų Rusijai paskelbtas sankcijas.

Jau anksčiau buvo keliama prielaidų, kad P.Porošenka nepatenkintas V.Heletejaus gebėjimais organizuoti lemiamą puolimą prieš sukilėlius nuo jo paskyrimo gynybos ministru liepos 3 dieną.

Autoritetingas savaitraštis „Dzerkalo tyžnia“ nurodė, kad V.Heletejaus likimas buvo nuspręstas, kai jis rugpjūčio 23 dieną gavo pranešimą apie šimtų Rusijos specialiųjų pajėgų karių ir dešimčių šarvuotųjų mašinų įsiveržimą į konflikto krečiamą rytinį regioną, nors tuos kaltinimus Maskva neigė.

Savaitraštis citavo vieną kariškių vadą, kuris sakė, kad V.Heletejus ignoravo šiuos žvalgybos duomenis, o kitą dieną dalyvavo Nepriklausomybės dienos parade Kijevo centre.


Rašyti komentarą...
J
Je
2014-10-13 10:17:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kaip buvo saugoma Ukrainos siena ,kad...
Atsakyti
0

P
Putinas
2014-10-13 14:44:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Debilui parashai smegenis pasikeis reikia, kitaip nieko gero nebus!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų