• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

UNICEF antradienį pareiškė, kad Gazos Ruožas per kelias savaites tapo „tūkstančių vaikų kapinėmis“, rašo „The Wall Street Journal“.

UNICEF antradienį pareiškė, kad Gazos Ruožas per kelias savaites tapo „tūkstančių vaikų kapinėmis“, rašo „The Wall Street Journal“.

REKLAMA

Organizacijos atstovas Jamesas Elderis žuvusių vaikų skaičių pavadino pasibaisėtinu ir pareiškė, kad padėtis yra pragariška.

Jis taip pat nurodė, kad Gazos Ruože esančių kūdikių gyvybėms yra iškilusi didelė grėsmė dėl vandens trūkumo, rašo BBC.

Anot jo, kūdikiams duodamas sūrus ir nešvarus vanduo, o dėl to vaikai suserga.

Pasaulio sveikatos organizacija kiek anksčiau pareiškė, kad Gazos Ruože gresia „visuomenės sveikatos katastrofa“.

„Hamas“ kontroliuojamos Gazos Ruožo institucijos sako, kad teritorijoje žuvo daugiau kaip 3,4 tūkst. vaikų.

JAV ir Izraelis pripažįsta, kad žuvo tūkstančiai žmonių, tačiau išreiškė abejonių dėl „Hamas“ pateiktų civilių aukų skaičiaus tikslumo.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto kai kurie Jungtinių Tautų (JT) ekspertai teigia, kad tikrasis aukų skaičius gali būti didesnis, nes į statistiką neįtraukiami kūnai, kurie vis dar palaidoti po griuvėsiais.

REKLAMA

Karas Izraelyje prasidėjo spalio 7-ąją, kai „Hamas“ netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo šimtai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.

„Hamas“ yra palestiniečių smogikų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

REKLAMA
REKLAMA

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.

Tai kur tas kasačiunas su landzbergiui kol tyli kiek žūstančių žmoniu kur prezidentas
Vienas iš Hamas ideologų ir vadų į klausimą "kodėl Hamas kasė bunkerius ir tunelius ir nepadarė nei vienos slėptuvės civiliams" , ramiai atkirto, kad "slėptuvės civiliams tai Jungtinių Tautų rūpestis", citatos pabaiga. Tai ko dabar nepuolat JT António Guterres, kad jis nepastatė saugių slėptuvių? Prie ko čia Izraelis, kad daužo teroristų bunkerius? Tegul António Guterres važiuoja į Gazos sektorių ir įtikina Hamas teroristus nesidangstyti taikiais palestiniečiais, o kad "taikūs palestiniečiai" prieš pora savaičių laimino Hamas teroristus izraelitų skerdynėms tai čia, pagal jus, jau nebesiskaito...
siaubas kiek pasaulis gali toleruot vaikų žudymą,prakeiksmas kris ant žydų per kelias kartas ir ant tų kurie remia tą karą,tautos naikinimas čia jau genocidas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų