Per išpuolį Kabulo universitete žuvo arba buvo sužeisti mažiausiai 25 žmonės atnaujinta: 15.15 val.

Kabulo universitete mažiausiai 25 žmonių žuvo arba buvo sužeisti pirmadienį per ginkluotų kovotojų ataką, trukusią kelias valandas, pranešė vienas pareigūnas.

„Dalyvavo trys užpuolikai. Vienas jų detonavo savo sprogmenis [išpuolio] pradžioje, o du kitus nukovė saugumo pajėgos“, – naujienų agentūrai AFP sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovas Tariqas Arianas.

Televizija „Tolo News“ anksčiau paskelbė, kad per ataką, trukusią ilgiau kaip penkias valandas, žuvo mažiausiai 20 žmonių, taip pat apie 40 buvo sužeista.

Grupė ginkluotų asmenų pirmadienį ryte įsiveržė į Kabulo universitetą, kur turėjo įvykti Irano ir Afganistano knygų mugės atidarymo ceremoniją. Kaip pranešama, į ceremoniją buvo pakviesta aukšto rango pareigūnų, įskaitant viceprezidentą Amrullah Salehą, kuris jau ne kartą buvo tapęs pasikėsinimų taikiniu.

Talibanas pareiškė nesąs susijęs su šiuo incidentu, bet pastaraisiais metais kelis švietimo centrus ne kartą buvo atakavusios ekstremistų grupuotės, tokios kaip džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

Šimtai studentų ir dėstytojų sugebėjo palikti universiteto kompleksą, bet kaip nurodo vietos žiniasklaida, teritorijoje dar galėjo būti likę civilių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų