• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kryme nugriaudėjus sprogimams, eismas rusų pastatytu Kerčės tiltu buvo sustabdytas, pranešama ir apie pežistą tilto konstrukcinę dalį. Į šį įvyk sureagavo ir Ukrainos atstovai.

Kryme nugriaudėjus sprogimams, eismas rusų pastatytu Kerčės tiltu buvo sustabdytas, pranešama ir apie pežistą tilto konstrukcinę dalį. Į šį įvyk sureagavo ir Ukrainos atstovai.

REKLAMA

Ukrainos atstovai nepatvirtina, kad smūgius Kryme sudavė šalies kariuomenė. Savo ruožtu Ukrainos karinės žvalgybos atstovas spaudai Andrejus Jusovas tikino, kad atskiri komentarai apie situaciją Kryme nebus pateikiami, rašo UNIAN.

Jis taip pat pabrėžė, kad dėl pažeistos Krymo tilto konstrukcinės dalies rusai susidurs su logistinėmis problemomis.

„Dėl to, nes pusiasalį rusai naudoja kaip pagrindinį logistikos centrą, per kurį yra perkeliamos [karinės] pajėgos, vertingi dalykai į Ukrainos teritoriją. Žinoma, bet kokios kilusios logistinės problemos yra papildomos problemos okupantams“, – sakė jis.

Tuo metu Pietų operatyvinės karinės vadovybės jungtinio spaudos centro vadovė Natalija Humeniuk teigė, kad sprogimai, nugriaudėję ant Krymo tilto gali būti rusų okupantų provokacija, siekiant sutrikdyti susitarimą dėl leidimo Ukrainai eksportuoti grūdus per Juodąją jūrą.

REKLAMA
REKLAMA

Šaltinis: Krymo tiltas atakuotas dronais

„RBC-Ukraina“ šaltinis sako, kad sprogimai Krymo tilte – tai Ukrainos karinių jūrų pajėgų ir Ukrainos saugumo tarnybos rezultatas, rašo UNIAN.

REKLAMA

„Smūgis [Krymo] tiltui buvo suduotas [jūrinių dronų kamikadzių] pagalba. Buvo sudėtinga pasiekti tiltą, tačiau galiausiai tai pavyko padaryti“, – teigė neįvardytas šaltinis.

Eismas rusų pastatytu Krymo tiltu sustabdytas 

Eismas rusų pastatytu Krymo tiltu dėl kažkokio nenumatyto atvejo buvo sustabdytas, pirmadienį pranešė Maskvos primestas Krymo gubernatorius Sergejus Aksionovas ir valstybinė žiniasklaida.

Tiltas jungia 2014-iaisiais Rusijos nuo Ukrainos atplėštą ir aneksuotą Krymą su Rusijos Krasnodaro regionu ir yra gyvybiškai svarbi jungtis rusų karių Ukrainoje aprūpinimui.

REKLAMA
REKLAMA

„Krymo tiltu sustabdytas eismas: 145-osios atramos nuo Krasnodaro teritorijos rajone įvyko nenumatytas atvejis“, – per „Telegram“ paskelbė S. Aksionovas.

Arčiau Krymo esanti važiuojamoji tilto dalis yra apgadinta, per „Telegram“ pranešė Rusijos transporto ministerija, nenurodydama žalos priežasties.

„Teisėsaugos agentūros ir visos atitinkamos tarnybos dirba (...) Imamasi priemonių situacijai suvaldyti“, – sakė S. Aksionovas.

Daugiau detalių gubernatorius nepateikė.

„Krymo valdžia suteiks visą būtiną paramą turistams dėl eismo Krymo tiltu sustabdymo“, – sakė vienas rusų naujienų agentūros TASS cituotas regiono pareigūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Platformos „Telegram“ rusiškais kanalais pranešama, kad, preliminariais duomenimis, tiltas įgriuvo, žuvo mažiausiai du žmonės.

Krasnodaro valdžia citavo vietos Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją, kad buvo sužeistas vienas nepilnametis.

Vietos gyventojai, rusų kariuomenę palaikantys tinklaraštininkai ir Rusijos žiniasklaida pranešė apie naktį įvykusius mažiausiai du sprogimus; kalbama, kad tiltą galėjo atakuoti Ukrainos pajėgos.

Naujienų agentūra AFP kol kas negalėjo patvirtinti šių pranešimų.

Tarp Krymo ir Kubanės plaukiojančių keltų reisai sustabdyti, remdamasi Krasnodaro pareigūnais pranešė TASS.

REKLAMA

Dėl nenumatyto atvejo gali keistis traukinių judėjimas į Krymą, nurodė TASS cituojama Rusijos transporto kompanija „Grand Servis Ekspress“.

Visi turistai, šiuo metu esantys Kryme, turėtų likti ten, kur yra apsistoję, jei tai įmanoma, sakė S. Aksionovo patarėjas Olegas Kriučkovas.

19 km ilgio Krymo tiltas, kurį 2018-aisiais asmeniškai atidarė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, 2022 metų spalį buvo apgadintas ant jo sprogus sunkvežimiui su sprogmenimis. Maskva dėl šios atakos, per kurią žuvo trys žmonės, kaltino Ukrainą, bet ši atsakomybę neigia.

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų