• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV prezidento Joe Bideno administracija siunčia iki 400 mln. dolerių (361,16 mln. eurų) vertės karinės pagalbos Ukrainai, pirmadienį nurodė amerikiečių pareigūnai. 

JAV prezidento Joe Bideno administracija siunčia iki 400 mln. dolerių (361,16 mln. eurų) vertės karinės pagalbos Ukrainai, pirmadienį nurodė amerikiečių pareigūnai. 

REKLAMA

Karinės pagalbos paketą sudaro amunicija pažangioms oro gynybos sistemoms ir keli nedideli žvalgybiniai dronai „Hornet“.

Į šį naujausią JAV paketą įtraukta daugybė šaudmenų – nuo raketų, skirtų jų paleidimo įrenginiams HIMARS ir oro gynybos paleidimo sistemoms NASAMS, iki priešlėktuvinių sistemų „Stinger“ ir vidutinio nuotolio prieštankinių sistemų „Javelins“. 

Ginklai Kyjivui tiekiami naudojantis prezidento suteiktais įgaliojimais, leidžiančiais Pentagonui greitai išimti ginklus iš savo atsargų ir pristatyti juos Ukrainai, dažnai per kelias dienas.

Anot pareigūnų, JAV taip pat siunčia haubicų artilerijos sviedinius ir 32 transporterius „Stryker“, taip pat naikinimo įrangą, minosvaidžius, raketas „Hydra-70“ ir 28 mln. šaudmenų šaunamiesiems ginklams.

REKLAMA
REKLAMA

JAV pareigūnas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga, nurodė, kad Ukraina taip pat gaus „Hornets“ – mažus dronus, daugiausia naudojamus žvalgybai vykdyti. Ukraina ir anksčiau yra gavusi jų iš kitų Vakarų šalių.

REKLAMA

Nuo praėjusių metų vasario, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, JAV Kyjivui suteikė daugiau kaip 41 mlrd. dolerių (37,02 mlrd. eurų) vertės karinę pagalbą.

Naujausias pagalbos paketas teikiamas tuo metu, kai Rusijos pareigūnai kaltina Ukrainą smogus dviem pastatams Maskvoje ir šaudmenų sandėliui Maskvos aneksuotame Kryme.

Ukraina tiesiai neprisiėmė atsakomybės už šiuos smūgius, bet gynybos šaltinis ukrainiečių pusėje išvakarėse naujienų agentūrai AFP sakė, kad Rusijos sostinėje du pastatus apgadinusi dronų ataka buvo Kyjivo pajėgų įvykdyta specialioji operacija.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Rusijos kariuomenė surengė naujus smūgius prieš pietų Ukrainos uostų infrastruktūrą, panaudodama sprogstančius bepiločius orlaivius. Tai buvo naujausia iš virtinės atakų, per kurias per pastarąją savaitę buvo apgadinta dalis uosto.

Kremliaus teigimu, šie smūgiai Ukrainai buvo suduoti po to, kai Kyjivas atakavo Krymo (Kerčės) tiltą – svarbią karinio tiekimo iš Rusijos į Krymą arteriją.

Rusija Krymą nuo Ukrainos atplėšė ir aneksavo 2014 metais; tarptautinė bendrija šios aneksijos nepripažįsta.

Kyjivas ne kartą sakė, kad planuoja susigrąžinti Krymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų