• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos pajėgos jau išlaisvino apie 45 proc. Rusijos okupuotų teritorijų, sako JAV valstybės departamento atstovas Matthew Milleris, rašo UNIAN.

Ukrainos pajėgos jau išlaisvino apie 45 proc. Rusijos okupuotų teritorijų, sako JAV valstybės departamento atstovas Matthew Milleris, rašo UNIAN.

REKLAMA

Apie tai jis kalbėjo komentuodamas JAV valstybės sekretoriaus Anthony Blinkeno žodžius. Anksčiau jis pareiškė, kad Ukraina išlaisvino apie pusę rusų nuo karo pradžios užimtų žemių.

„Jei skaičiuosime įskaitant Krymą, Ukraina atgavo apie 45 proc. savo teritorijos“, – cituojamas M. Milleris.

Anot jo, jei neskaičiuotume Krymo, išeitų, kad ukrainiečiai jau deokupavo apie 61 proc. rusų užgrobtos teritorijos.

„Taigi, Ukraina jau pasiekė neįtikėtinos sėkmės grąžindama teritorijas, kurias laikinai okupavo Rusija“, – pridūrė jis.

Kaip pirmadienį paskelbė Ukrainos gynybos viceministrė Hana Maliar, per savaitę Ukrainos ginkluotosios pajėgos gerokai pasistūmėjo į priekį pietiniame fronte ir Bachmuto kryptimi. Anot jos, šiuo metu keliuose rajonuose Melitopolio ir Berdiansko link vyksta aktyvios kovos.

REKLAMA
REKLAMA

Per visą kontrpuolimo pietuose laiką Ukrainos pajėgos išlaisvino daugiau kaip 192 kv. km. teritorijos, o per pastarąją savaitę šioje kryptyje Ukraina išlaisvino daugiau kaip 12 kv. km.

REKLAMA

Bachmuto kryptimi išlaisvinta apie 35 kv. km. teritorijos, keturi kv. km. išlaisvinti per pastarąją savaitę.

Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.

Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.

REKLAMA
REKLAMA

Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.

Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų