Paprastų kaukių nebeužtenka: Europoje šalys pradeda reikalauti iš žmonių dėvėti medicinines

Bet kokių kaukių neužtenka vis daugiau pasaulio šalių. Vokietijoje įvestas reikalavimas dėvėti medicininę kaukę viešajame transporte, o Prancūzijoje – siūlymas rekomenduoti jas visose viešose vietose. Manoma, kad paprastos medžiaginės ar kitokios „mėgėjiškos“ kaukės neužtikrina reikiamo saugumo nuo naujų Covid-19 atmainų.

Prancūzijos sveikatos ministras Olivier Véranas pareiškė, kad nurodymas dėvėti medicinines kaukes buvo įvestas susipažinus su šalies medicinos ekspertų nuomone. 

„Vyriausioji visuomenės sveikatos taryba, kaip ir aš, rekomenduoja, kad prancūzai nedėvėtų namuose pasigamintų kaukių“, – pareiškė O. Veranas. „The Guardian“ cituojamas politikas tvirtina, kad šis patarimas apima ir gamyklines kaukes, kurių filtravimas nėra tinkamas ir kurios yra priskiriamos 2-ai kategorijai. 

Vienas iš Sveikatos tarybos narių Danielis Camus pareiškė, kad „mes neturime jokių naujų ginklų prieš juos (virusus, – red. past.), todėl šiuo metu galime tik tobulinti tuos, kuriuos turime“, rašoma „The Washington Post“. 

Šalies vyriausybės atstovų teigimu, kaukių dėvėjimas darbo vietose taip pat turės keistis, kad atitiktų naują „sveikatos protokolą“, suderintą su Vyriausiąja visuomenės sveikatos taryba. Tikinama, kad bus priimtas su profsąjungomis suderintas sprendimas. 

Prancūzijoje bus rekomenduojamos tik trijų tipų kaukės: medicininės (chirurginės), FFP2 ir gamyklinės, kurios atitinka 1-osios kategorijos standartus. 

Tačiau tokios rekomendacijos jau sulaukė kritikos ir pačioje Prancūzijoje. Prancūzijos medicinos akademija pareiškė, kad šis sprendimas „neturi mokslinio pagrindo“ dėl namudinių kaukių tariamai neužtikrinamos apsaugos „jeigu jos dėvimos taisyklingai“. 

Prancūzijos valdžia taip pat pripažino, kad naujasis nurodymas gali būti sunkiai įgyvendinamas. „Aš neįsivaizduoju kaip policija klausinės žmonių, koks yra jų kaukių apsaugos lygis“, – „The Guardian“ cituojamas šalies premjero atstovas žiniasklaidai. 

REKLAMA

1-osios kategorijos kaukės sulaiko 95 proc. 3 mikrometrų dalelių, o 2-osios kategorijos – tik 70 proc. Chirurginės kaukės sulaiko 95 proc, o FFP2 kaukės 94 proc. dalelių, smulkesnių už 0,6 mikrometro. 

Vokietijoje jau įvesti panašūs reikalavimai kaukėms

Vokietijoje praėjusią savaitę įsigaliojo reikalavimas dėvėti FFP1 (chirurginė) ar FFP2 kaukes viešajame transporte, darbo vietoje ar parduotuvėse. Kiek anksčiau Bavarijoje buvo įvestas dar griežtesnis reikalavimas: dėvėti N95 respiratorius (sulaikančius iki 95 proc. smulkių dalelių) parduotuvėse ar viešajame transporte. 

Austrijoje reikalavimas dėvėti FFP2 kaukę viešajame transporte ar parduotuvėse įsigaliojo sausio 25-ąją. 

Vokietijos kanclerė pabrėžė, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl pasaulyje siaučiančių naujų Covid-19 viruso atmainų ir paragino žmones į tai žiūrėti rimtai. „Kitaip bus sunku išvengti trečiosios bangos“, – CNN cituojama politikė. 

Tiesa, PSO šiuo metu vis dar rekomenduoja medicinines kaukes naudoti tik medicinos darbuotojams, žmonėms, kuriems pasireiškia koronaviruso simptomai, vyresniems nei 60 metų žmonėms ir tiems, kurie dažnai kontaktuoja su sergančiaisiais. Kitiems yra rekomenduojama naudotis „namudinėmis“ kaukėmis.

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-27 10:39:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokio b*bio verte visus nesioti kaukes, jeigu:
'Manoma, kad paprastos medžiaginės ar kitokios „mėgėjiškos“ kaukės neužtikrina reikiamo saugumo nuo naujų Covid-19 atmainų'
Kazkas is ES valdzios pasistate gamykla kuri gamina medicinines kaukes ir dabar lieps visiems pirkti naujas 'geresnes' kaukes.
Atsakyti
-2

a
afera
2021-01-27 13:58:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
kazkas sugalvojo bizni prasukti, garantuotai Simonyte irgi taip darys.Vyksta didziule afera, zmoniu isnaudojimas
Atsakyti
0

K
Klounai
2021-01-27 10:57:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neužilgo ir mūsų klounai šito reikalaus.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų