5 valstybės, kurios dalyvauja derybose su Šiaurės Korėja dėl jos vykdomos branduolinės programos, sutarė, kad Jungtinių Tautų Saugumo Taryba siektų naujų sankcijų Pchenjanui įvedimo.
Gegužės 25 dieną Šiaurės Korėja atliko antrąjį savo branduolinio ginklo bandymą ir išprovokavo neigiamą derybose dalyvaujančių valstybių reakciją. Tačiau Pchenjanas atsisakė sugrįžti prie derybų stalo, o tai paskatino valstybes svarstyti sankcijų sugriežtinimo būtinybę. Priminsime, kad derybos dėl Pchenjano vykdomos branduolinės programos dalyvauja Kinija, Japonija, Rusija, Pietų Korėja ir JAV.
Skelbiama, kad naujosios sankcijos įtvirtintų galimybę užsienio valstybėms tikrinti visus laivus, plaukiančius iš ar į Šiaurės Korėją. Juose būtų ieškoma draudžiamų ginklų bei medžiagų, kurios gali būti naudojamos branduolinio ginklo ar raketų gamybai. Tiesa, laivo apieškojimui kiekvienu atveju turėtų pritarti valstybė, po kurios vėliava plaukia tas laivas. Jėgos naudojimas siekiant atlikti apiešką būtų draudžiamas.
Ankstesnės JT Saugumo Tarybos sankcijos neprivertė Šiaurės Korėjos atsisakyti savo branduolinių ambicijų. Be to, Rusija ir Kinija dažnai itin nenoriai pritaria kitų Saugumo Tarybos narių siūlomoms sankcijoms ir dažniausiai ragina viską spręsti diplomatijos keliu. Tačiau šįkart panašu, kad sankcijoms pritars ir šios dvi šalys.