• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lūžis Ukrainos kare su Rusija bus pasiektas ukrainiečiams susigrąžinus Chersoną, sako prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovyčius.

Lūžis Ukrainos kare su Rusija bus pasiektas ukrainiečiams susigrąžinus Chersoną, sako prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovyčius.

REKLAMA

„Lūžis bus pasiektas, kai mes perimsime Chersoną. (...) Tikimės, kad per mėnesį ar du mes perimsime Chersoną ir tam tikri įdomūs veiksmai prasidės Ukrainos Rytuose“, – Lietuvos žiniasklaidai Vilniuje ketvirtadienį kalbėjo O. Arestovyčius.

Pasak jo, ketvirtadienio ryte Ukrainos pajėgos vykdė dvi kontraatakas, vieną – Chersono, kitą – Charkivo srityse.

„Negalime įvardinti miestų pavadinimų dėl informacijos saugumo, bet jūs galite tai perskaityti „Telegram“ kanaluose“, – pridūrė jis.

Anot jo, per dieną ukrainiečių pajėgoms pavyko atsikovoti apie 50 kilometrų teritorijos, paimti daug karinės įrangos, belaisvių.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes atsiimsime Krymą, atsiimsime visas okupuotas teritorijas, atsiimsime Donbasą. Mes turime 95 proc. palaikymą iš Vyriausybės, visuomenės, kariuomenės, kad šis karas būtų baigtas karine pergale prieš Rusijos kariuomenę“, – tvirtino O. Arestovyčius.

REKLAMA

Pasak O. Arestovyčiaus, Rusijos propaganda yra paremta „tik puolimu“, bet nėra pasirengusi naratyvų savo piliečiams pralaimėjimų atveju.

„Propaganda ir naratyvai yra sukurti tik puolimui, žemių ir žmonių grobimui. Jei jie bus sustabdyti ar patirs pralaimėjimų, jie pralaimės: visi naratyvai dings, propaganda dings, Rusija pradės byrėti po to, kai perimsime Chersoną ar kitą didesnę teritoriją“, – kalbėjo Ukrainos Prezidentūros atstovas.

Anot jo, Rusijai sunkiai sekasi telkti puolimo pajėgas, jiems nepavyksta užtikrinti mobilizacijos, reikiamų resursų. 

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas apie Vakarų nuogąstavimus dėl energetikos krizės, jis pabrėžė, kad tai tėra „informacinio karo dalis“.

„Bet netgi jei bus šalta žiema, kuri atneš kai kurių rūpesčių, tai tebus viena žiema nutraukti visai energetinei priklausomybei nuo Rusijos (...). Manau, Europa turėtų sukaupti kantrybės vienai žiemai, kad nutrauktų priklausomybę nuo Kremliaus. Tai – puiki galimybė, nes jei ne, Kremlius vėl ir vėl bandys tai išnaudoti“, – sakė O. Arestovyčius.

Jis tvirtino nematantis energetinės grėsmės Vakarams, tuo metu Ukrainai, anot jo, tokia grėsmė kyla, jei Rusija artėjant žiemai smogs infrastruktūrai, kuri aprūpina ukrainiečius šildymu.

„Tačiau aš netikiu šiuo scenarijumi netgi Ukrainai, juo labiau, Europai“, – pabrėžė O. Arestovyčius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų