Nutekinti Didžiosios Britanijos valdžios pokalbiai: išsidavė, ką iš tiesų galvoja apie pasaulio lyderius

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas antradienį pareiškė, kad Nigerija ir Afganistanas „galbūt yra dvi labiausiai pasaulyje korumpuotos šalys“ netikėtai į viešumą iškilusiuose komentaruose, bet gyrė tų valstybių lyderių planus dalyvauti Londone vyksiančioje kovos su korupcija konferencijoje.

Tuo metu į dar nemalonesnę situaciją pateko Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II, kuri per pokalbį su aukšto rango policijos pareigūnu, vykusiu Bakingamo rūmuose per monarchės gimtadieniui skirtą renginį, pareiškė, kad kinų pareigūnai „labai storžieviškai elgėsi su ambasadore“.

Šis karalienės komentaras, girdimas viename vaizdo įraše ir paviešintas trečiadienį, yra gana neįprastas, turint galvoje, kad 90-metė Elizabeth II, pernai tapusi ilgiausiai kada nors valdžiusia Britanijos monarche, uoliai stengiasi išlikti virš politikos. Laikraštis „The Guardian“ pranešė, kad tą pokalbį įrašė oficialus Rūmų operatorius.

Vaizdo įraše girdėti, kaip policijos pareigūnas kalbasi su karaliene apie spalį įvykusį Kinijos prezidento Xi Jinpingo valstybinį vizitą į Britaniją. Pareigūnas sako monarchei, kad tai buvo „išbandymų laikas“. Į tai Elizabeth II atsako: „Jie elgėsi labai storžieviškai su ambasadore“.

REKLAMA

Britanijos premjeras Cameronas pavadino Nigeriją ir Afganistaną „fantastiškai korumpuotomis“ šalimis

Premjeras buvo nufilmuotas išsakantis tą nuomonę karalienei Elizabeth II ir Kenterberio arkivyskupui Justinui Welby per vieną renginį Bakingamo rūmuose. „Į Britanija atvyksta kai kurių fantastiškai korumpuotų šalių lyderiai“, – sakė D.Cameronas, turėdamas omenyje antikorupcinę konferenciją, kuriai jis pirmininkaus ketvirtadienį.

„Nigerija ir Afganistanas yra, ko gera, dvi labiausiai pasaulyje korumpuotos šalys“, – pridūrė jis.

J.Welby, kuris prieš tapdamas dvasininku dirbo naftos pramonės administratoriumi Vakarų Afrikoje ir prisidėjo sprendžiant konfliktus Nigerijoje, pabrėžė, kad „šis konkretus prezidentas iš tikrųjų nėra korumpuotas“. „Jis iš tikrųjų stengiasi“, – pripažino D.Cameronas. Karalienė irgi pasakė J.Welby: „Jis stengiasi, tiesa?“

Ne visiškai aišku, apie kurį lyderį jie kalbėjo, bet artėjančioje konferencijoje dalyvaus tiek Nigerijos prezidentas Muhammadu Buhari, tiek Afganistano prezidentas Ashrafas Ghani. M.Buhari atstovas Garba Shehu savo pranešime pareiškė, kad tie komentarai yra „nesmagūs“.

Nigerijos lyderis ėmėsi didelio masto kovos su korupcija, atėjęs į valdžią prieš metus. Planuojama, kad trečiadienį jis pasakys kalbą Londone šia tema. Afganistano vadovas A.Ghani irgi žadėjo sutramdyti vešinčią korupciją, kai buvo išrinktas 2014 metais.

Antradienį Dauningo gatvės atstovė sakė, kad D.Camerono biuras nekomentuos premjero privataus pokalbio, bet pažymėjo, kad M.Buhari ir M.Ghani „yra pripažinę korupcijos iššūkio, su kuriuo jie susiduria savo šalyse, mastą“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų