Netikėtas radinys – aptiko milžinišką, žmonių dar nematytą urvą

Kanadoje Nacionalinių išteklių ministerijos darbuotojai atrado labai didelį urvą. Šis urvas yra toks didelis, kad vien jo landa yra 100 m ilgio ir 60 m pločio. Tačiau nuostabiausia yra tai, kad nepaisant jo milžiniško dydžio, ekspertai tiki, kad tai yra pirmasis kartas, kai šį urvą mato žmonės.

Urvas buvo aptiktas vykdant įprastines šiaurinių elnių skaičiavimo pratybas. Komanda pastebėjo šį keistą objektą skrisdami sraigtasparniu virš Wells Grey nacionalinio parko Britų Kolumbijoje.

„Pirma netikėjau, kad ten yra urvas, maniau, kad tai neįmanoma“, – „Global News“ pasakojo Catherine Hickson, rugsėjo mėnesį vykusioje urvo ekspedicijoje dalyvavusi geologė.

Šiuo metu urvų tyrėjai mano, kad tai išties yra vienas didžiausių urvų Kanadoje.

„Stovint ant jo krašto ir žiūrint žemyn, gali matyti maždaug 600 m į priekį. Paprastai Kanados urvuose negali matyti taip toli. Taip tiesiog nėra“, – „Canadian Geographic“ teigė tyrėjas ir speleologas Johnas Pollackas, taip pat dalyvavęs ekspedicijoje.

Tačiau dar labiau stebina tai, kad iki šiol šis urvas buvo visiškai paslėptas. Tyrėjai nesugebėjo rasti bet kokio šio, pavadinimo kol kas neturinčio, urvo aprašymo. Jie konsultuosis su vietiniais čiabuviais, norėdami išsiaiškinti, ar apie jį yra užsimenama jų dokumentuose. Mokslininkai taip pat kreipėsi į visuomenę, prašydami atsiliepti tų, kurie žino bet ką apie šio urvo egzistavimą ar jo istoriją.

C. Hickson įtaria, kad anksčiau šį vieta visus metus būdavo padengta sniegu, kuris buvo paslėpęs urvo landą. Dėl sniego ir atokios lokacijos, šio urvo žmonės niekada nebuvo matę – iki šio netikėto jo atradimo.

Kol kas į urvą buvo nusileista tik vieną kartą ir tai padarė urvų tyrėjas Lee Hollis. Jis nusileido 80 m, tačiau negalėjo judėti toliau dėl urve esančio vandens krioklio, kuris kas sekundę išleidžia apie 5–15 kubinių metrų vandens. Ekspertai tiki, kad krioklys veda į požeminę upę, kuri išeina už maždaug 2,1 km nuo urvo landos.

REKLAMA

Tiksli urvo vieta, laikinai pagal baisųjį „Žvaigždžių karų“ monstrą pavadinta Sarlacco duobe, šiuo metu yra slepiama. Tyrėjai tiki, kad tai padės apsaugoti (iki šiol) nepaliestą gamtos stebuklą ir suteiks progą ekspertams jį patyrinėti atidžiau.

Kaip teigia J. Pallackas, šis urvas yra: „Didelis atradimas Vakarų Kanadoje, pradėsiantis naują skyrių Kanados urvų tyrinėjimų istorijoje.“


Rašyti komentarą...
d
dhdh
2021-04-16 16:03:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Glušiui gal ir nieko nėra, bet mokslininkui yra ką veikti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų