Kantalio departamentas Prancūzijos centro pietuose pranešė, kad sekmadienio rytą praeivius per maždaug 30 minučių sugėlė bitės. Į įvykio vietą sulėkė ugniagesiai gelbėtojai ir medikai, kad suteiktų pagalbą nukentėjusiesiems. Policija nustatė saugumo perimetrą, kol baigėsi bičių ataka.
Trys kritinės būklės žmonės buvo nuvežti į vietos ligoninę.
„Viskas baigėsi gerai“, – sakė Orijako meras Pierre'as Mathonier.
„Gelbėjimo tarnybų veiksmai buvo puikiai koordinuojami. Orijake nekilo panika, tačiau nemažai žmonių buvo sugelti", – pridūrė jis.
Kaltos azijietiškos širšės?
P. Mathonier Prancūzijos transliuotojui „France 3“ sakė, kad incidentas galėjo būti susijęs su azijietiškomis širšėmis. Šios širšes prieš daugiau nei dešimtmetį puolė ant viešbučio stogo esančios terasos įrengtus avilius. Jis teigė, kad dėl to bitės greičiausiai tapo agresyvios.
Pasak bitininkystes eksperto Walido Loulidi, tokį puolimą gali lemti keli veiksniai. Nors kai kurie kelia klausimą apie atsaką į Azijos širšių puolimą, specialistas jį iš karto atmeta.
„Tai mažai tikėtina. Azijinės širšės Prancūzijoje yra jau 20 metų, ir aš sunkiai įsivaizduoju, kad bitės galėtų reaguoti dideliu skaičiumi, išskristi iš avilio, kad apsigintų nuo azijinių širšių atakos“, – aiškina jis.
Be to, jei šis avilys būtų laikomas pavojingu, bitininkas būtų turėjęs imtis atitinkamų priemonių jam pašalinti. Vabzdžiai greičiausiai buvo išgąsdinti dėl kitos, dar nežinomos priežasties, todėl įgėlė viską, kas buvo jų artimoje aplinkoje.
„Jūs neturite jokių šansų prieš spiečių“
Kita portale BFMTV minėta priežastis – bičių elgesio pasikeitimas dėl Prancūzijoje esančios veislės evoliucijos. Juodosios bitės „susikryžmino, susimaišė su kitomis“ importuotomis bitėmis, siekiant padidinti bitininkų derlių. Laikui bėgant, gali atsirasti „elgesio trūkumų, tarp jų ir agresyvumas“.
Bitininkystės ekspertai pataria „niekada nepanikuoti“ susidūrus su bičių išpuoliu, bet primena, kad reikia kuo greičiau rasti prieglobstį. „Mieste sunkiau pasislėpti, bet kaime pakanka pasislėpti lapais apaugusiuose krūmuose, kad bičių nebūtų galima pastebėti, arba pasinerti į vandens telkinį“.
Walidas Loulidi šiuo atveju buvo kategoriškas ir mano, kad „jūs neturite jokių šansų prieš bičių spiečių, kuris jus puola“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!